Jak se rodí Computer: den 13., rychlozápis před půlnocí

Uzávěrka, uzávěrka, uzávěrkaaaaa!
Jak se rodí Computer: den 13., rychlozápis před půlnocí

Klepněte pro větší obrázekDen D se blíží, což by nebylo zas až tak špatné. Bohužel ale nadcházející středa z redakčního pohledu nemá 24 hodin, hodina H se nakloní ve 12:00. Přesně v ten čas totiž vyprší čtrnáctidenní limit vyhrazený na přípravu Computeru, není proto divu, že dnešek byl dost hektický. V řečí čísel: do práce jsem dorazil kolem půl osmé ráno a možná se tak kolem půlnoci dopravím domů. Ale je to vlastně fajn, aspoň chvíli se vyspíme (což u nás v uzávěrce není vždy pravidlem).

 Ráno začalo dobře, rozdal jsem DTPákům stránky s velkými červenými F, neklamným to znamením, že stačí zanést už jen opravdu drobné úpravy, umístit reklamu a připravit pro tiskárnu. S přibývajícím časem v průběhu dne nervozita samozřejmě stoupá, pohledy na procentuální plnění obsahu časopisu, vysázených stránek a těch již schválených jsou stále častější. Už teď pro vás ale máme dobrou zprávu: zítřejší dopoledne by totiž mělo skončit dalším happy endem, kdy Computer poputuje z redakce do tiskárny včas, s jedním velkým OK.
 
Možná se ptáte, jak v takto hektických dnech vypadají stravovací návyky redakčního osazenstva. Vlasta Waic právě zmačkal obal od pizzy, která je vděčným a rychlým řešením bez práce takřka každou uzávěrku, stejně jako hektolitry kafe a černého čaje s guaranou (ten právě testuji osobně). Stále častěji upouštíme od McDonalda, „láska“ ke sladkým houskám není, co kdysi u někoho možná bývala. Romantika tak končí a začíná párkem v rohlíku od prodavače u Hornbachu, bagetami z místní kavárny, typicky školními jídly v některé z přilehlých rychlostraven. V duchu hesla ministerstva zdravotnictví by se chtělo říct, že uzávěrky škodí zdraví. Ale stojí to za to, každý nový vymazlený Computer je sladkou odměnou za dva týdny odříkání. A věříme, že si na něm opět pochutnáte i vy.
 

Blog redaktorů | proč blogujeme | sledovat blog prostřednictvím RSS

Tento článek spadá pod blog redaktorů a není součástí běžného vydání webu Živě.cz. Může obsahovat osobní názory autora, nepodložené informace nebo zprávy zcela mimo obor webu Živě.cz. Blog redaktorů vám umožní poznat lidi, kteří tvoří vaše oblíbené časopisy.

7 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Dušan Šimonovič 23. 1. 2008 23:43:10
    Vsetky mapove vyhladavace s tym maju problem, neviem o ziadnom co by ulicu...
  • Moas 23. 1. 2008 18:23:53
    Marně pátrám, kde vlastně redakce sídlí. V daných končinách s Hornbachem a...
  • Dušan Šimonovič 23. 1. 2008 8:14:46
    bez mucenia prezradim, ze existuju jednotlive clanky v niektorych cislach...
Aktuální číslo časopisu Computer

Test 11 telefonů do 6 000 Kč

Postavte si a přetaktujte počítač

Srovnali jsme 7 sportovních kamer

Která zaměstnání nahradí roboti?