Jak se rodí Computer: den 12., prohlédněte si nepovedené stránky!

Máme dva dny na dokončení časopisu, tempo se zrychluje.
Jak se rodí Computer: den 12., prohlédněte si nepovedené stránky!

Klepněte pro větší obrázek Computer 02/08 jde do finiše: je před námi posledních 40 hodin, během kterých dotáhneme časopis do podoby, kdy se dá poslat do tiskárny a následně i k vám, čtenářům.

To znamená, že v redakci od rána do pozdního večera lítáme s papíry od DTPáků, malujeme do nich červenými fixami (které si navzájem sprostě krademe) a přemýšlíme, jak všechno vysázet tak,

  1. abyste všechno dostali do hlav bez čtení dlooouhých nudných článků, ale hned a snadno,
  2. aby Computer vypadal dobře, elegantně a živě,
  3. aby tam nebyla žádná z toho milionu chyb, které se při sázení objevují – články jsou někdy moc dlouhé, jindy krátké, někdy software špatně rozděluje slova, jindy se nechá záhlaví z úplně jiného čísla, prostě nekonečné množství potenciálních problémů.

Takhle to vypadá v praxi:

Klepněte pro větší obrázek

Schválně, co myslíte, že je všechno špatně? Napište nám do diskuse, anebo prostě s novým Computerem v ruce zkontrolujte tyhle začerveněné nedodělky.

Podle redakčního systému to zatím vypadá docela dobře, už ráno bylo napsaných víc než 90 % článků a víc než polovina už je nyní v nějaké podobě i na papíře (většinou to chce ještě kus práce). Dneska se dostaneme domů kolem deváté, ale zítra bůh suď. Uvidíme, jak se bude dařit nalít třináctistránkový test sluchátek a headsetů. Pro tyhle extrémní případy tu skladuju čisté tričko na převlečení, ale bohužel jsem k němu do šuplíku neuváženě strčil i aromatické sýry, co jsem dostal od kluků k narozeninám, takže bych na sobě měl radši tu dva dny nošenou košili.

Ale zkrátka ne všechno, co se nakonec dobře čte, vzniká za vůně fialek.


Blog redaktorů | proč blogujeme | sledovat blog prostřednictvím RSS

Tento článek spadá pod blog redaktorů a není součástí běžného vydání webu Živě.cz. Může obsahovat osobní názory autora, nepodložené informace nebo zprávy zcela mimo obor webu Živě.cz. Blog redaktorů vám umožní poznat lidi, kteří tvoří vaše oblíbené časopisy.

Diskuze (11) | DDR2 i DDR3 na jedné desce

Témata článku: Software

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší