Jak se rodí Computer: 8. den, začíná jít do tuhého, ale sranda je

Začíná kvapík, ale na oslavu narozenin se čas najde vždycky.
Jak se rodí Computer: 8. den, začíná jít do tuhého, ale sranda je

Klepněte pro větší obrázekTýden za námi a přípravy Computeru 2/08 jsou v plném proudu. Ve středu jsme vytvořili mapu, o které jsem vám psal již v pondělí, a můžeme začít kolečka s DTP. Teď začíná ta pravá masochistická zábava (= začíná jít do tuhého), dny budou stále kratší a redaktoři nervóznější. Ale zase do toho dáme všechno, budeme si články kritizovat, přepisovat, piplat se s nimi – to všechno jen proto, abychom už za týden začali vše nanovo s Computerem 3/08 a hlavně si řekli: „Jo, dvojka je zase o něco lepší než předchozí Computer.“ Kolik asi uzávěrek člověk může přežít bez psychické újmy na zdraví?

Hodně štěstí a zdraví jsme dnes popřáli Michalovi Kašpárkovi, který slavil narozeniny. A protože dárky k narozeninám jsou u nás v computerácké redakci vždy trochu vykutálené, nemohlo tomu být jinak ani tentokrát. Ne, opravdu nikdy nebalíme krásné a oku lahodící prezenty, namísto toho škodolibě spotřebujeme kilometry smršťovací fólie na zabalení sebemenší pitominky. A pokud máme dobrou náladu a chceme oslavenci udělat radost, svolíme k použití paspartovacího nože pro rychlejší otevření.
Podobně na tom byl i Michal, který určitě čekal nějaký maximálně nepraktický dárek z Hornbachu (nic jiného kolem nás není, takže to tak řešíme vždy). Během potřásání si rukama u něj přistály dvě krabice a to byla výzva. Lačně se vrhl na řezání bublinkové fólie a odstraňování smršťovačky, aby na něj ve finále vykouklo „lahodné“ krabicové stolní víno a patka toho nejlevnějšího Eidamu. Je gurmán, tak proč ho nepotěšit, že? (Hornbach tentokráte výjimeně zůstal nedotčen, projeli jsme se do hypermarketu.) Druhou krabicí jsme si ho udobřili a udělali si příjemný polední dýchánek, v ní už totiž čekalo desatero kvalitních sýrů a flaša lahodného bílého. Tady je drobná fotodokumentace na důkaz příjemnějších redakčních chvil:
Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek
Pokud zavzpomínám na některé dřívější narozeniny, nouze o zábavu nebyla nikdy: Martin Hubík z DTP například dostal čelovou svítilnu a v potemnělém testlabu musel mezi hromadami hardwaru hledat dvanáctikouskovou baterii plechovkových piv. Dušan Šimonovič se zase v období Vánoc radoval z našeho soukromého „Christmas survival kitu“, tedy malého vánočního stromku, umělého sněhu na okna a podobných blbinek.
Nuda u nás v redakci opravdu není, občas jsme prostě přerostlé děti a musí to ven.


Blog redaktorů | proč blogujeme | sledovat blog prostřednictvím RSS

Tento článek spadá pod blog redaktorů a není součástí běžného vydání webu Živě.cz. Může obsahovat osobní názory autora, nepodložené informace nebo zprávy zcela mimo obor webu Živě.cz. Blog redaktorů vám umožní poznat lidi, kteří tvoří vaše oblíbené časopisy.

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje