Jak se rodí Computer: 5. den aneb cukr a bič bez sladkostí

Jak se rodí Computer: 5. den aneb cukr a bič bez sladkostí

Klepněte pro větší obrázekMinulý pátek vám ve svém příspěvku Michal prozradil, že už jsou některé články poslané korektorovi, v Redasu mají onu příjemnou zelenou a příznak korektur. To je vždy potěšující, ne však když se jednalo zhruba o desetinu časopisu. (Kdybychom byli měsíčník, tak budiž, ale u čtrnáctideníku je čas mnohem neúprosnější.)

64 redakčních stran jako minimum

Pátek a sobotu jsem tedy okořenil rozesíláním výhružných e-mailů a věděl, že dnes bude další kolečko. Je to jako s klasickým spamem: občas jsem rád, když se z celé redakce chytí aspoň někdo a na tu moji krutě nevyžádanou poštu zareaguje dodáním článků. Ale aspoň jedna potěšující zpráva brzkého pondělního rána, připravenu a opravenu máme „už“ zhruba pětinu časopisu, víkendové urgence tedy nevyzněly zcela do prázdna.
 
Občas klukům musím připadat, jako bych praktikoval politiku cukru a biče, avšak k té sladší části příliš netíhnul. V jednom kuse je totiž uháním, posílám, co mají udělat, když už předchozí splnili, ptám se jich, kdy dodají to a ono. Oni na druhou stranu zdatně kontrují argumenty „Stejně budeme čekat na DTP.“, „Ještě ani není mapa.“ a dalšími, které snad mají někde předpřipravené, a domlouvají se, kdo kdy jaký vytasí.
 
Aha, vy vlastně nevíte, co je ta mapa. Zítra dostaneme seznam inzerce, já uzavřu rozsah a Martin Hubík, stařešina z DTP, vytvoří rozmístění reklam v časopise. Místo, které na nás zbude, budeme s DTP zaplňovat články, vyměňovat si polotovary a pilovat syrové nic v computeráckou pochutinu s pořadovým číslem 2/08. S tím místem zbývajícím na články je to samozřejmě nadsázka – i tentokrát dodržíme slibované minimum 64 redakčních stran, což si pohlídám při uzavírání rozsahu.
 

Tři čísla Computeru naráz

Příprava čtrnáctideníku je drsná a chladnokrevná jako James Bond v tom, že vlastně tvoříte tři čísla najednou. Vezměme si třeba právě dnešek, jinak příjemně strávené pondělí s dozvuky víkendových kratochvílí (v mém případě tedy dopisování knihy o Nero 8). O přípravě aktuálního vydání vás průběžně informujeme, do toho ale musím myslet také na propagaci Computeru 1/08, který jsme minulou středu poslali do tiskárny a tento čtvrtek se objeví na stáncích.
 
Takže hned jak dopíšu tento příspěvek na blog, začnu smolit zadání na banner. Hlavně nezapomenout na megatest chladičů procesorů a grafik, maximum tipů nebo odhalení trendů roku 2008. Tím vším jsme totiž Computer 1/08 naplnili do posledního znaku, na DVD ještě přidali skvělou rytířskou výpravu v podobě plné hry Knights of the Temple. To máme Computer 1/08, Computer 2/08 a zároveň už se vtírá i Computer 3/08, je totiž nejvyšší čas na zadání článků externím autorům.
 
Ale teď už mě omluvte, jdu se topit ve víru rozpočtování na další rok a (jak jinak) připomínání již několikrát připomenutých úkolů.


Blog redaktorů | proč blogujeme | sledovat blog prostřednictvím RSS

Tento článek spadá pod blog redaktorů a není součástí běžného vydání webu Živě.cz. Může obsahovat osobní názory autora, nepodložené informace nebo zprávy zcela mimo obor webu Živě.cz. Blog redaktorů vám umožní poznat lidi, kteří tvoří vaše oblíbené časopisy.

8 komentářů

Nejnovější komentáře

  • JamesCloud 14. 1. 2008 16:03:53
    Tak mu ji nechte... ;-) Pořád je zažitá představa, že cokoli, co se týká...
  • Ondra Bitto 14. 1. 2008 15:24:31
    Mate pravdu, ale v opacnem gardu: pri mzdach nam to vzdy poradne osoli......
  • Ondra Bitto 14. 1. 2008 15:21:19
    Ale nazapomina :) Prave proto jsem se ozyval az o vikendu, ctvrtek a patek...
Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí