Jak se rodí Computer: 1. den, ten nejkrásnější

Příštích 14 dnů strávíte v redakci Computeru s námi. Dozvíte se, jak vzniká nejčtenější počítačový časopis v Česku.

Klepněte pro větší obrázekPouzávěrkový čtvrtek je den, kdy bychom měli vodit na prohlídku uchazeče o práci. V poloprázdné redakci vládne po dokončení čísla skoro vánoční pohoda. Pokud tam vůbec někdo je: většina nás dnes pracuje z domu. Ach, sladký život. Dočasně.

Přispal jsem si, napsal dopoledne dva krátké články a přes poštu s kluky vybíral produkty roku 2007, které bude Computer press zanedlouho vyhlašovat. Strhl se nám při tom flame o tom, jestli jsou lepší internetové služby Googlu nebo Microsoft Live. Já říkám, že až někdo udělá tak svělou RSS čtečku, webmail, online textový editor a analyzér návštěvnosti stránek, jako zvládl Google, tak mu ty tři body klidně dám. Výsledky se každopádně dozvíte brzy z časopisu a na Živě.

Nejvíc mě dneska potěšilo, že fronta autorů s příspěvky pro novou herní rubriku „Staré lásky“ se točí až za roh (časově do konce února). Těšte se na příval herního sentimentu.

Atmosféru na place vyfotil David svým mobilem. Prohlédnout si tedy můžete syrový Computer – takto vypadají čerstvé stránky, které jsme včera poslali do tiskárny, a vy je dostanete do ruky příští týden, až vyjde první letošní číslo.

Klepněte pro větší obrázek

Radek po poledni využil volnějšího tempa a střihl si pár kilometrů Rallye. A jak ukazuje druhá fotka s volantem se musel řádně ohánět. 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Chcete porozumět naší řeči?

Ta pravá redakční akce přijde nejdřív zítra, naučím vás zatím rozumět naší řeči. V redakci Computeru se všechno motá kolem Redasu, uctívaného i obávaného redakčního systému, který nemilosrdně prozrazuje, kolik práce komu ještě zbývá. A vždycky je to víc, než by jeden čekal.

Teď jsou všechny články červené – nenapsané, nezeditované. Postupně budu přibývat články modré – napsané, nezeditované. Pak si s nimi pohraju já (trochu to přepíšu, ať to má grády, a ať na žebříčku popularity mezi redaktory klesnu někam mezi viagrový spam a modrou obrazovku smrti), a články budou zelené.

Dál projdou přes korektora, DTPáci je vysázejí, pak jim to počmárají poznámkami redaktoři, potom ještě já, to už budou opravené stránky ve stavu „patron OK“, nakonec nám toho polovinu vrátí Ondra Bitto, ať to uděláme znovu, lépe, a radostněji, a nakonec, za dlouhé úterní noci za dva týdny, dostanou články „Fko“ a po poslední kontrole na barevné tiskárně i „Očko“ a půjdou do tiskárny.

Takže kdybyste se tu někdy ocitli (ostatně všichni současní redaktoři Computeru byli někdy čtenáři, kromě Tomáše Holčíka, který má skoro status otce vlasti), tak se nedivte výkřikům jako „zatraceně, proč je toho tak málo modrýho?“, „zazelenil jsem to už v pátek, proč to není nalitý?“ anebo „Michale, teď jsi agent 007 se zvláštním povolením Fkovat“. To totiž nemluvíme z hladu, to jen pokorně sloužíme Redasu.


Blog redaktorů | proč blogujeme | sledovat blog prostřednictvím RSS

Tento článek spadá pod blog redaktorů a není součástí běžného vydání webu Živě.cz. Může obsahovat osobní názory autora, nepodložené informace nebo zprávy zcela mimo obor webu Živě.cz. Blog redaktorů vám umožní poznat lidi, kteří tvoří vaše oblíbené časopisy.

Diskuze (30) Další článek: CES: Přímá konkurence pro iPhone z dílen iRiver

Témata článku: Google, Microsoft

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší