Internetová událost roku: Nový portál Novy nebo prodej MyEgo.cz?

Internetová událost roku: Nový portál Novy nebo prodej MyEgo.cz?

Klepněte pro větší obrázekÚvod tohoto roku na českém internetu patřil především sloučení dvou tuzemských portálových dvojek, Centra a Atlasu. Mnozí v této akvizici vidí jednoznačnou událost roku, ta však nejspíše ještě přijde, ale z úplne jiné fronty.


Nova totiž prostřednictvím Hospodářských novin oznámila, že se finální verze jejich zpravodajského a zábavného portálu chystá na světlo denní. V článku, který HN publikovaly, se někteří zástupci předních českých periodik dušují, že pro ně Nova prozatím nepředstavuje konkurenční hrozbu, avšak osobně si myslím, že právě Nova a jedině Nova má šanci rozdmíchat relativně stojaté vody a strhnout pozornost na svojí stranu.
Jistě, nejvýdělečnější tuzemská televize prozatím nemá nijak rozsáhlé zkušenosti s provozováním internetových projektů, do svého nového dítka však investovala (a ještě investovat bude) nemálo desítek miliónů korun, přičemž do nově vzniknuvšího týmu přetáhla i velice schopné lidi. Vezmeme-li v potaz i mediální sílu samotného vysílání, kdy prakticky v každé přestávce a večerních zprávách může do lidí tlačit reklamu na internetový portál, o minimálně počátečním úspěchu není třeba spekulovat. O vysoké prioritě a tužbě zisků z internetové reklamy už nás ostatně několik zástupců Novy nesčetněkrát informovalo.

V řadách IT příznivců jistě vyvolá zájem i pokus o prodej blogu Radka Hulána, zřejmě největší blogerské osobnosti na českém internetu. Už při spouštění nové domény a podoby webu MyEgo.cz se Radek netajil tím, že převodem jména na univerzálnější název sleduje především možnost v budoucnu web výhodně prodat. Ta doba právě nastala a...
A nastolená vyvolávací cena v aukci jistě zarazí mnohé z vás. Sto tisíc korun v základu, kdy minimální přihazovací cena je deset tisíc, působí opravdu poněkud nadsazeně, nehledě na to, že tahákem MyEgo.cz je pouze a jedině Radek Hulán a jeho často velice kontroverzní a radikální názory. Právě on je ten brand a troufám si tvrdit, že jeho odchod, alespoň tedy z dlouhodobějšího hlediska, MyEgo.cz úplně pohřbí a případný nový majitel pouze spláče nad výdělkem.
Druhou věcí je možná skutečnost, že Radek uvažuje marketingově a prohlášením o aukčním prodeji se pouze snaží svůj blog ještě více zpropagovat. Nasvědčovalo by tomu i jeho prohlášení, které říká, že pokud nebude kupní cena přesahovat půl miliónu korun, nemusí prodej vůbec proběhnout. Pojistil si tak nereálnou hranici a aukci zkouší „jen tak, co kdyby náhodou“?

 


Blog redaktorů | proč blogujeme | sledovat blog prostřednictvím RSS

Tento článek spadá pod blog redaktorů a není součástí běžného vydání webu Živě.cz. Může obsahovat osobní názory autora, nepodložené informace nebo zprávy zcela mimo obor webu Živě.cz. Blog redaktorů vám umožní poznat lidi, kteří tvoří vaše oblíbené časopisy.

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje