EC != rychlík

Hledím vpřed s nadějí, že jednou na našich drahách budou jezdit pouze EC/IC a moderní příměstské a regionální vlaky.
EC != rychlík

Klepněte pro větší obrázekKdyž jsme se včera v odpoledních hodinách vraceli po kolejích z Prahy v EC Vindobona ze služební cesty, trošičku jsem zavzpomínal na podzim roku 2000, kdy jsem s ČD vyrazil na Světovou výstavu do Hannoveru. Ačkoliv tehdy pouhá železniční jízdenka vyšla asi na tolik, kolik dnes stojí pět leteckých spojů Bratislava – Stockholm včetně všech poplatků (RyanAir), služby odpovídaly zcela běžnému lehátkovému rychlíku s toaletou bez toaletního papíru.

EC Vindobona vypadá dnes poněkud jinak. Moderní vlak, dostatek místa a elektrická zásuvka. Jsem však zároveň rozmazlený a očekával bych v druhé polovině první dekády III. tisíciletí ve vlaku připojení k internetu. I když se totiž člověk připojí přes mobilní telefon, signál krátce za Pardubicemi ztratí a znovu se jeho lísteček v Mirandě rozsvítí až kdesi mezi Českou Třebovou a Svitavami. To už ovšem železnice poklesne do hluboké prolákliny Boskovické brázdy a kaňonů Moravského krasu a je po internetu – pokrytí nepokrytí.

Ale i tak mám z té železnice po několika letech upřímnou radost, jelikož si v čisté a hygienické sedačce nepřipadám jako pomačkaný odpadek – naopak se cítím jako člověk… 


Blog redaktorů | proč blogujeme | sledovat blog prostřednictvím RSS

Tento článek spadá pod blog redaktorů a není součástí běžného vydání webu Živě.cz. Může obsahovat osobní názory autora, nepodložené informace nebo zprávy zcela mimo obor webu Živě.cz. Blog redaktorů vám umožní poznat lidi, kteří tvoří vaše oblíbené časopisy.

2 komentáře

Nejnovější komentáře

  • Jakub Čížek 5. 2. 2008 1:09:38
    A to já doporučuji noční rychlík PANNONIA (Praha - Bukurešť). Jede to přes...
  • Dušan Šimonovič 1. 2. 2008 20:20:36
    Ak sa chces pozriet, v com si to vlastne siel tak kuk sem...
Aktuální číslo časopisu Computer

Test 11 telefonů do 6 000 Kč

Postavte si a přetaktujte počítač

Srovnali jsme 7 sportovních kamer

Která zaměstnání nahradí roboti?