Dovolená za trest

Dovolená by měla dělat radost, způsobuje ale i nepříjemné komplikace.
Dovolená za trest
Klepněte pro větší obrázekVždycky jsem si myslel, že pod pojmem dovolená se mohou skrývat jen samé dobré věci. Jistě, existují i nepodařené dovolené (cestovka zkrachuje, u moře je zima, na horách teplo...), ale i v těch situacích lze slovo dovolená považovat za opak slova práce.
 
Nikoli z pozice manažera, který musí naplnit paragrafy zákoníku práce... Třeba tady si přečtěte, co všechno musí zaměstnanec a zaměstnavatel udělat, aby v otázce dovolených zákon splnil. A z pozice zaměstnavatele je to o to horší, že když něco nesplní zaměstnanec, musí to jeho nadřízený pohlídat - jinak hrozí pokuty.
 
Takže minulé dva dny jsem trávil čas (a ještě i zítra budu) nad tabulkou 25 podřízených, kteří nezvládli letos správně vyčerpat dovolenou "samovolně". S každým den po dni řešíme, jak to do konce roku dohnat.
 
To nemůže být čerpání dovolené jednodušší? Například: §1: Milý zaměstnanče, vem si 20 dní, chceš-li; nechceš-li, trhni si a nestěžuj si. §2: Milý zaměstnavateli, povol svému zaměstnanci 20 dní, nehodí-li se ti to, nařiď jiný termín, jinak do toho nekecej.
 
Ale díky stávajícímu zákoníku práce mám pocit, že dovolená je za trest...

Blog redaktorůproč blogujemesledovat blog prostřednictvím RSS

Tento článek spadá pod blog redaktorů a není součástí běžného vydání webu Živě.cz. Může obsahovat osobní názory autora, nepodložené informace nebo zprávy zcela mimo obor webu Živě.cz. Blog redaktorů vám umožní poznat lidi, kteří tvoří vaše oblíbené časopisy.

Diskuze (2) | Novinky HP v softwarové oblasti

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší