Dovolená za trest

Dovolená by měla dělat radost, způsobuje ale i nepříjemné komplikace.
Dovolená za trest
Klepněte pro větší obrázekVždycky jsem si myslel, že pod pojmem dovolená se mohou skrývat jen samé dobré věci. Jistě, existují i nepodařené dovolené (cestovka zkrachuje, u moře je zima, na horách teplo...), ale i v těch situacích lze slovo dovolená považovat za opak slova práce.
 
Nikoli z pozice manažera, který musí naplnit paragrafy zákoníku práce... Třeba tady si přečtěte, co všechno musí zaměstnanec a zaměstnavatel udělat, aby v otázce dovolených zákon splnil. A z pozice zaměstnavatele je to o to horší, že když něco nesplní zaměstnanec, musí to jeho nadřízený pohlídat - jinak hrozí pokuty.
 
Takže minulé dva dny jsem trávil čas (a ještě i zítra budu) nad tabulkou 25 podřízených, kteří nezvládli letos správně vyčerpat dovolenou "samovolně". S každým den po dni řešíme, jak to do konce roku dohnat.
 
To nemůže být čerpání dovolené jednodušší? Například: §1: Milý zaměstnanče, vem si 20 dní, chceš-li; nechceš-li, trhni si a nestěžuj si. §2: Milý zaměstnavateli, povol svému zaměstnanci 20 dní, nehodí-li se ti to, nařiď jiný termín, jinak do toho nekecej.
 
Ale díky stávajícímu zákoníku práce mám pocit, že dovolená je za trest...

Blog redaktorůproč blogujemesledovat blog prostřednictvím RSS

Tento článek spadá pod blog redaktorů a není součástí běžného vydání webu Živě.cz. Může obsahovat osobní názory autora, nepodložené informace nebo zprávy zcela mimo obor webu Živě.cz. Blog redaktorů vám umožní poznat lidi, kteří tvoří vaše oblíbené časopisy.

2 komentáře

Nejnovější komentáře

  • Marek Lutonský 28. 11. 2007 22:23:49
    Na tu dovolenou z loňska pozor. Raději zaměstnavatele upozorni, že tě na...
  • dejvidek 28. 11. 2007 22:13:12
    Mám ještě dovolenou z roku 2006, počítám že podle nějakého paragrafu sem o...
Aktuální číslo časopisu Computer

Test 11 telefonů do 6 000 Kč

Postavte si a přetaktujte počítač

Srovnali jsme 7 sportovních kamer

Která zaměstnání nahradí roboti?