Chci e-mail s dvouminutovým zpožděním

Jak by se dalo trošku zabránit omylem odeslaným e-mailům.
Chci e-mail s dvouminutovým zpožděním

Klepněte pro větší obrázekOd e-mailové aférky ministra Martina Bursíka přemýšlím o nové funkci pro e-mailové klienty. Pomohla by odstranit část omylem nebo chybně odeslaných e-mailů. Je to přitom až hloupě jednoduché: stačilo by, kdyby e-maily chvíli zůstaly v neodeslané poště.

Ne tak rychle s e-maily

Určitě to zná každý uživatel e-mailu. V okamžiku, kdy ruka opouští klávesnici nebo tlačítko myši, s hrůzou zjistíte, že v e-mailu byla chyba. Že jste ho poslali někomu jinému, že jste napsali něco, co jste neměli, že zpráva nebyla dokončena, nebo že soubor, který jste přiložili, obsahoval i neodesílatelná citlivá data.

Stačilo by málo: aby žhavý e-mail zůstal ještě dvě minuty ve složce se zprávami k odeslání. Po odklepnutí bych se ještě zamyslel, jestli jsem něco neudělal špatně a příslušný e-mail ještě potom případně vytáhnul ze složky pro zpracování.

Samozřejmě, že zákon schválnosti se škodolibě může přesunout za hranici dvou minut, a na e-mail, který jsem neměl odeslat, si vzpomenu až potom. Přesto si myslím, že by tato funkce mohla být užitečná.

Nebo to už dnes lze v kombinaci Microsoft Outlook a Exchange server nějak zařídit?


Blog redaktorů | proč blogujeme | sledovat blog prostřednictvím RSS

Tento článek spadá pod blog redaktorů a není součástí běžného vydání webu Živě.cz. Může obsahovat osobní názory autora, nepodložené informace nebo zprávy zcela mimo obor webu Živě.cz. Blog redaktorů vám umožní poznat lidi, kteří tvoří vaše oblíbené časopisy.

Diskuze (6) | Zapomeňte na předsudky: nejpilnějšími tvůrci webového obsahu jsou dívky

Témata článku: Microsoft

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší