Budeme v Schengenu, a mám z toho radost

Až dnes se konečně otevřou hranice.
Budeme v Schengenu, a mám z toho radost

Klepněte pro větší obrázekČlánků na téma, co všechno se stane a nestane, až Česká republika dnes v noci přejde do schengenského prostoru, najdete na internetu i v tisku nepočítaně. Zmizí závory, ale nemusí zmizet kontroly, Rakousko a Německo se bojí přílivu levné pracovní síly, firmy v Česku čekají na nové příležitosti.

Chtěl bych k tomu dodat jen svůj vlastní, subjektivní, samozřejmě nijak nedůležitý a nikomu nevnucovaný názor: mám z toho radost.

Nejde jen o zrušení kontrol na hranicích a možnost přejít je všude tam, kde to není výslovně zakázáno, jako třeba v národních parcích. Hranice jako by zítra už vůbec nebyly. Obdivoval jsem to hned na začátku devadesátých let na prázdninové brigádě v Rakousku, kde nás jednou vzali na nákup do Německa, a kde jsme ani nepoznali, že jsme v jiné zemi. Podobně jsem potom sám mnohokrát projel Evropou bez toho, že bych musel ukazovat pas. Jen u nás při přechodu hranic do sousední země.

Kdybych dnes v noci neměl už nějakou připravenou práci, asi si zajedu do Mikulova – jen tak si projít hranici tam a zpět.


Blog redaktorů | proč blogujeme | sledovat blog prostřednictvím RSS

Tento článek spadá pod blog redaktorů a není součástí běžného vydání webu Živě.cz. Může obsahovat osobní názory autora, nepodložené informace nebo zprávy zcela mimo obor webu Živě.cz. Blog redaktorů vám umožní poznat lidi, kteří tvoří vaše oblíbené časopisy.

2 komentáře

Nejnovější komentáře

  • David Polesný 2. 1. 2008 8:04:48
    Taky rád cestuju a ten pocit "nové" svobody je fakt dobrý. Ale vzpomeňte...
  • shadowboy 21. 12. 2007 9:54:16
    presne tak, suhlasim, toto som najviac ocenoval este donedavna na castych...
Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí