A pak věřte statistikám

Včera mne navštívila jedna starší paní prokazující se průkazkou Českého statistického úřadu, rád jsem jí pomohl, ale akorát ve mně vzrostly pochyby.
A pak věřte statistikám

Klepněte pro větší obrázekByl jsem náhodně vybrán, abych se zúčastnil průzkumu vzdělanosti českého národa organizovaným Českým statistickým úřadem na objednávku Evropské unie.

Problém byl ovšem v tom, že paní náhodně zazvonila na můj zvonek v pondělí v jednu hodinu po poledni. Pracoval jsem na článcích v klidu doma, takže měla štěstí, že mne zrovna zastihla. Prý to má z Komína k nám do Žebětína (obě dvě jsou čtvrti v Brně vzdálené asi osm kilometrů) daleko a jindy nemůže. Žebětín byl vybrán z brněnských čtvrtí jako ta náhodně správná a dostala za úkol obejít 30 domácností. Rozhodla že v poledne v pracovní den je ten správný okamžik.

Takže přátelé, až uvidíte statistiku Evropské unie ukazující, že v Brně žijí převážně jen důchodci, nezaměstnaní nebo maminky na mateřské a jen 3 procenta jsou zaměstnaní vysokoškoláci, tak aspoň víte, kde se ta statisticky přesná data vzala.

 

 

 

 


Blog redaktorů | proč blogujeme | sledovat blog prostřednictvím RSS

Tento článek spadá pod blog redaktorů a není součástí běžného vydání webu Živě.cz. Může obsahovat osobní názory autora, nepodložené informace nebo zprávy zcela mimo obor webu Živě.cz. Blog redaktorů vám umožní poznat lidi, kteří tvoří vaše oblíbené časopisy.

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje