Získá Microsoft patent na smajlíky?

Americký patentový úřad momentálně vyhodnucuje zajímavě vyhlížející patent (odkaz), který si podala firma Microsoft. Týká se oblíbených emotikonů neboli smajlíků.

Podstatou patentu jsou metody a zařízení pro tvorbu a následný přenos uživatelem definovaných smajlíků. Jako smajlík může být použit libovolný uživatelem zvolený grafický prvek (obrázek), který je následně v reálném čase překódován do sekvence znaků a přenesen na cílový počítač. Zde je tato znaková sekvence opět převedena do své grafické podoby a zobrazena příjemci.

Originální text celého patentu je samozřejmě daleko delší a obsahuje přesnější specifikace včetně použitého formátu, velikosti smajlíků a podobně. Patenty jsou vždy psány velmi široce, snaží se postihnout co největší oblast a dá se očekávat, že i tento patent v případě schválení může vzbudit vlnu nevole zejména u tvůrců komunikačních programů. O jeho možném dopadu se zatím vedou na zahraničních webech bouřlivé diskuse, ale přesnější (právnická) analýza doposud chybí.

Jisté je zatím jen to, že patent je dosud ve schvalovacím řízení a navíc byl podán pouze ve Spojených státech. Evropy se tak zatím netýká ani v případě jeho přijetí.

Zdroj: ZDNet UK

Diskuze (65) Další článek: IP telefonie a IP/GSM brány

Témata článku: Microsoft, Patenty, Schvalovací řízení, Patent, Grafický prvek, Smajlík, SMA, Originální textSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Sucker Punch má pro fanoušky smutné zprávy. Do světů Infamous a Sly Cooper se zatím vracet nechystá

Sucker Punch má pro fanoušky smutné zprávy. Do světů Infamous a Sly Cooper se zatím vracet nechystá

Každá zpráva však má i dobrou stranu. Že by Ghost of Tsushima 2?

Michal Maliarov
Sucker PunchByznys
5G modemy od Applu v ohrožení. Firma narazila na nečekaný problém

5G modemy od Applu v ohrožení. Firma narazila na nečekaný problém

** Apple s 5G modemy narazil na problém. ** Překvapivě není technický, ale právní ** Další vývoj totiž blokují patenty Qualcommu

Martin Miksa
5GModem
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware