Zemřel manažer Microsoftu obžalovaný z podvodu

Manažer Microsoftu Daniel Feussner, který byl obžalován z devíti miliónového podvodu se 7. února nejspíše otrávil vypitím nemrznoucí směsi. Uvádím nejspíše, protože nejsou žádní svědci ani dopis na rozloučenou. Stalo se tak dva týdny po propuštění z cely předběžného zadržení na kauci 100 000 USD. Za podvodné machinace se mohl dostat až na 75 let do vězení.

Feussner pocházel z Německa, kde složil také doktorát z matematiky a počítačů a v Americe žil ve městě Sammamish. Pracoval na technologii pro vyhledávače a řídil jednu z poboček Microsoftu pracující na jednom z .NET projektů.

Devět miliónů dolarů defraudoval, tak že si objednal na centrále software pro svůj projekt, který nakonec prodal sám pod cenou. Za takto získané peníze si koupil Ferrari 355 Berlinetta, Jaguar Vanden Plas a Hummer, několik diamantových prstenů a 15,5 metrovou jachtu.

Zajímavé je, že těmito nákupy se vůbec netajil a hrdě je vystavoval na své webové stránce.

Zdroj: Seattle Post-Intelligencer

Diskuze (10) Další článek: Recenze digitálního fotoaparátu Canon PowerShot A60

Témata článku: Software, Podvod, SAMM, Ferrari, Hummer, Obžalovaný, Seattle, Daniel, Jaguar, Nemrznoucí směs, Manažer


Určitě si přečtěte

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč: Tipy, co se teď vyplatí koupit

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč: Tipy, co se teď vyplatí koupit

** Za dvacet tisíc korun lze pořídit kvalitní pracovní notebook ** Stejně tak může jít o herní notebook s výkonnější grafikou ** Poradíme, jaké notebooky vybrat pro různé druhy použití

Stanislav Janů | 55

Kryptoměnový milionář staví v Nevadě obří utopické město využívající blockchain na vše

Kryptoměnový milionář staví v Nevadě obří utopické město využívající blockchain na vše

** V USA vzniká rozsáhlý projekt postavený na blockchainu ** Milionář staví město, které bude fungovat zcela na blockchainu ** Blockchain bude základem pro vše, například i platby, ověřování identity a podobně

Karel Javůrek | 41