Zatímco Remix OS končí, Phoenix OS dostane novou verzi. Je nejlepším Androidem pro desktopy

Nejznámějším desktopovým systémem postaveným na Androidu je bezpochyby Remix OS. Jenže ten nyní končí – společnost Jide stojící za jeho vývojem se chce soustředit pouze na firemní sféru. Pozici tak může přebrat další z podobných projektů – Phoenix OS.

Ten na jaře dostal velkou aktualizaci na verzi 2.0, která přinesla především základ v podobě Androidu 7.1 Nougat. Možnosti systému jsou velmi podobné tomu, co nabízel Remix OS. Nechybí jednoduchá práce s okny, pohodlný správce souborů, možnost spouštět aplikace pro Android v běžném režimu oken a další vlastnosti typické pro desktopové systémy.

Za tři dny navíc vyjde další update 2.1, který vedle zlepšení stability, opravy chyb a vylepšení výkonu přinese také pokročilejší možnosti, jak namapovat původní dotykové ovládání aplikací na klávesnici. To se bude primárně hodit při hraní tradičních her z Androidu, které nemusí vždy podporovat ovládání na klávesnici. Díky novému editoru by ale neměl být problém ovládat na klávesnici všechny aplikace.

Phoenix OS můžete stahovat z oficiálních stránek a snadno jej lze vyzkoušet ve virtuálním stroji nebo jako živou distribuci z flashky.

Témata článku: Operační systémy, Android, Klávesnice, Remix OS, Desktop, Aplikace, Nová verze, Podobný projekt, Ovládání, Velká aktualizace, Verze, Pokročilá možnost, Nový editor, Desktopový systém, Firemní sféra, Běžný režim, Jednoduchá práce, Jide, Oficiální stránka, Phoenix OS, Tradiční hra, Virtuální stroj

8 komentářů

Nejnovější komentáře

  • ladin2 23. 7. 2017 4:21:56
    No nevím,sice se mi linuxový ubuntu nijak nelíbil ale je aspoň normálně...
  • josefbuba 22. 7. 2017 10:52:45
    Tady mě ty názvy článků vždy doopravdy udivují. Nejlepší Androidem pro...
  • Jarda.abc 21. 7. 2017 20:34:29
    Je třeba, aby někdo konkuroval DeX od Samsungu. A Remix mobile bylo...
Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí