Zaměstnanci v IT jsou vystaveni neúměrným přesčasům

Podle průzkumu britské organizace Trades Union Congress (TUC) je většina zaměstnanců v oboru informačních technologií vystavena neúměrným, navíc často neplaceným přesčasům.

Podle výsledků zprávy zneužívají zaměstnavatelé svou pozici k tomu, aby drželi své zaměstnance připoutané k jejich pracovním stanicím i po odpracování nasmlouvaného počtu hodin. Neplacené přesčasy dosahují takových rozměrů, že podle průzkumu TUC odpracuje průměrný IT zaměstnanec každý rok skoro dva měsíce navíc, což je práce o průměrné hodnotě 4650 britských liber.

Nadcházející pátek, 25. února, je proto vyhlášen Dnem korektní pracovní doby. Tento den nebyl zvolen náhodně: jedná se o jakousi obdobu Dnu daňové svobody, protože při stávajícím objemu neplacených přesčasů pracují britští zaměstnanci od začátku roku až do 25. února vlastně zadarmo.

Společnost také zřídila speciální webovou stránku, která o problému informuje. Jejím prostřednictvím mohou také zaměstnanci poslat anonymní zprávu svým šéfům a dát jim najevo, že trocha více pozornosti ve vztahu neplaceným přesčasům by byla více než na místě.

Přidáte se?

Zdroj: ZDNet

Diskuze (34) Další článek: Lexmark prohrává v boji proti neoriginálním náplním do tiskáren

Témata článku: Zaměstnanci, Pracovní den, Union, IT, Přesčasy

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky