Zaměstnanci dávají přednost internetu před kávou

Pokud mají na výběr, volí zaměstnanci místo přestávky na kávu raději použití internetu pro soukromé účely. Tvrdí to studie společnosti Websense, která vyvíjí software pro kontrolu přístupů na internet z firemních sítí. Studie se zabývala také bezpečnostními aspekty prohlížení webu z firemní sítě v případě návštěv stránek obsahujících spyware nebo používání neschválených klientů pro rychlou výměnu zpráv.

Padesát jedna procent zaměstnanců, kteří se účastnili průzkumu, přiznalo, že internet v práci používá pro soukromé účely přibližně dvě hodiny týdně. Podle správců sítí je ale tato doba trojnásobná. Téměř padesát procent respondentů přitom přiznalo, že by se raději vzdalo ranní kávy než možnosti být na internetu.

V oblasti bezpečnosti zjistili autoři studie, že ačkoliv pouze dvě procenta uživatelů přiznala použití nějakých nástrojů pro hacking, podobné aktivity ve své síti zjistila třetina IT manažerů. Stejně se liší výpovědi uživatelů a správců sítí i v případě spyware. K nechtěnému infikování počítače se přiznalo šest procent respondentů, ale problémy se spyware na své síti zaznamenalo 92 % IT manažerů.

Dvě třetiny firem podle průzkumu nepoužívají oficiálně klienty pro rychlou výměnu zpráv, ale 17 % uživatelů v práci IM klienty používá a část z nich jejich prostřednictvím odesílá i soubory.

Zdroj: ZDNet

Diskuze (12) Další článek: Visa chce platební karty s displejem

Témata článku: Software, Internet, Zaměstnanci, Rychlý internet, Spyware, Přednost

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost