Zákon "proti Gmailu" v Kalifornii byl schválen senátem

Kalifornský státní senát včera schválil zákon, který upravuje způsob, jakým mohou poskytovatelé emailových služeb zacházet s daty ve zprávách jednotlivých uživatelů. Zákon byl iniciován senátorkou Liz Figueroa poté, co společnost Google oznámila test služby Gmail, která má nabízet 1GB úložného prostoru bez poplatků výměnou za zobrazování cílené reklamy.

Oproti původnímu návrhu byla schválena verze, ze které byla vyjmuta podmínka, že sledování obsahu pošty bude možné, pouze pokud provozovatel služby získá svolení odesílatele. Poskytovatel služby bude moci používat data získaná z obsahu zpráv, ale ta nesmí být trvale uchovávána, sdílena s dalšími stranami nebo ukázána žádné "živé osobě". Provozovatel také na žádost uživatele bude muset vymazat trvale uložené zprávy.

Zástupci společnosti Google vyjádřili neutrální názor na nový zákon s tím, že se senátorkou pracují na vyjasnění praktických dopadů zákona. Podle stejného vyjádření se podařilo vyjasnit hlavní body, i když stále zůstávají nedořešené otázky.

Zdroj: CNet

Diskuze (13) Další článek: Jak si upravit Windows XP – 6. díl

Témata článku: Google, Gmail, Zákon, Sen, Živá data, Kalifornie, Úložný prostor, Senát, Původní společnost


Určitě si přečtěte

Nejlepší hardware: Skládáme nenáročnou sestavu i extrém na hry

Nejlepší hardware: Skládáme nenáročnou sestavu i extrém na hry

** Poradíme, jaký se teď vyplatí koupit hardware ** Procesory, desky, paměti, grafické karty... je z čeho vybírat ** Počítač ale nemusíte skládat, ukážeme i výhodné hotové počítače

Stanislav Janů | 8

K čemu je dobré programování a jak si postavit vlastní chytrou domácnost

K čemu je dobré programování a jak si postavit vlastní chytrou domácnost

** Proč umět alespoň trošku programovat, i když vás IT nebude živit? ** Potřebujete k programování čipů diplom z MIT? ** Jak může vypadat chytrá domácnost, kterou si postavíte sami?

Jakub Čížek | 27

Photolemur 3: Prostě do něj přetáhnete fotky a začne se dít magie. Tedy údajně...

Photolemur 3: Prostě do něj přetáhnete fotky a začne se dít magie. Tedy údajně...

** Je lepší nabušený Photoshop, nebo program s jedním tlačítkem? ** Photolemur si myslí to druhé ** Tento fotoeditor neumí skoro nic, a přitom (skoro) všechno

Jakub Čížek | 23Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test Wi-Fi mesh

Nejlepší hodinky pro všechny aktivity

Důležité aplikace na cesty

Jak streamovat video na Twitch