Zákazníci online obchodů jsou méně spokojení

Podle studie University v Michiganu, jejíž výsledky byly zveřejněny v úterý, jsou zákazníci některých největších online obchodů méně spokojení než v minulosti. V případě obchodu Amazon.com klesla hodnota indexu spokojenosti zákazníků z loňských 88% o 4.5% na současných 84%. Ztráta aukčního serveru EBay je obdobná: z 84% klesla spokojenost na 80%. Celkový index všech online služeb, který zahrnuje prodej, aukce, zprostředkování služeb a cestování, klesl o 2.7% na hodnotu 78.6%.

Podle autorů studie se stává online byznys obětí vlastního úspěchu. V oblasti online prodeje utratili například zákazníci loni přes 117 miliard amerických dolarů, to je o více než 26 procent v porovnání s rokem 2003. Online obchody radikálně rozšiřují sortiment a rozsah svých služeb a někdy nejsou připraveny zvládnout vzrůstající objem zakázek a zachovat přitom vynikající kvalitu služeb.

Amazon je v tomto směru typický: vyrostl z online knihkupectví na obchodní dům nabízející širokou škálu produktů od oblečení, přes elektroniku, bižuterii, až třeba k jídlu, byť pouze některých kategorií. "Rozšiřování sortimentu zvedá objem prodeje, zároveň však znamená, že je mnohem obtížnější udržet vysokou úroveň spokojenosti zákazníků," dodal Claes Fornell, profesor Univerzity v Michiganu a spoluautor studie.

Zdroj: Techweb

Diskuze (28) Další článek: Microsoft, eBay a Visa provozují stránky o phishingu

Témata článku: Byznys, Online, Online byznys, Online obchod, Obchod, Široký rozsah, Zákaz, Vysoký rozsah


Určitě si přečtěte

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

** Máme eObčanku, máme čtečku, vyzkoušeli jsme přihlášení na weby úřadů. ** Objevily se drobné problémy, podařilo se nám je vyřešit. ** Používání eObčanky pro online identifikaci je velmi pohodlné.

Marek Lutonský | 35

Američtí mariňáci si tisknou kasárna z betonu na 3D tiskárně

Američtí mariňáci si tisknou kasárna z betonu na 3D tiskárně

** Americká námořní pěchota nedávno představila 3D tištěná kasárna pro vojáky ** Ty jim tiskne velká 3D tiskárna na beton ** Výsledkem je solidní obytný prostor, který je slušně chráněný před nepřátelskou palbou

Stanislav Mihulka | 18

Jak horko bude ve vašem městě, až vám bude 80 let? Podívejte se, jak se projeví klimatické změny!

Jak horko bude ve vašem městě, až vám bude 80 let? Podívejte se, jak se projeví klimatické změny!

** Srpen byl třetí nejteplejší za posledních více než sto let ** Bude to ale daleko horší, jak ukazuje aplikace NYT ** V Praze vzroste počet horkých dní na čtyřnásobek

Karel Kilián | 21


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 13 grafických karet

Srovnání 7 dokovacích stanic s USB-C

Jak na perfektní noční fotografie

Kvalitní zdroje informací pro sebevzdělávání