Zákaz větší elektroniky na vybraných letech: Může za to bomba skrytá v iPadu

Zákaz větší elektroniky na vybraných letech: Může za to bomba skrytá v iPadu | Foto: Max Pixel, CC BY-SA 2.0

Když se Spojené státy americké a Velká Británie rozhodly na palubě letadel přilétajících z Blízkého východu a severní Afriky zakázat velká elektronická zařízení, nezmínily přesný důvod, proč k rozhodnutí došlo. Řekly jen, že odpovídají na aktuální hrozby. Ve skutečnosti za to ale může bomba skrytá v iPadu.

Deníku Guardian to sdělil bezpečnostní pracovník. Bomba v iPadu samozřejmě nebyla jediným důvodem, ale tím hlavním, který donutil vlády obou zemí jednat. Obecně se tak dá říct, že za to může kombinace faktorů, které podpořila zmíněná bomba. Kdy a kde k jejímu odhalení došlo, pracovník nesdělil.

Podobné případy použití elektroniky na letadlech se nicméně v minulosti již staly. V roce 2016 vybouchla v somálském letadle bomba, která se tvářila jako laptop. Útočníci neustále hledají způsoby, jak nebezpečné předměty propašovat na paluby letadel a elektronická zařízení se jeví jako vhodná úschovna.

Kolem zákazu panuje stále mnoho otázek, na které znají odpovědi zřejmě jen tajné služby. Žádné bližší informace o iPadu napěchovaném výbušninou prozrazeny nebyly.

Diskuze (28) | I Ubuntu může být hezké. Předělali jsme ho do podoby macOS

Témata článku: Bezpečnost, USA, iPad, Velká Británie, Napěchovaná elektronika, Bomba, Guardian, Bezpečnostní pracovník, Let, Jediný důvod, Severní Afrika, Elektronické zařízení, Plot, Elektronika, Paluba, Blízký východ, Letadlo, Bomb, Přesný důvod, Zákaz, Tajná služba, Podobný případ, Afrika, Nebezpečný předmět

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší