Zábavní centrum běžící na Linuxu

Společnosti Matsushita (Panasonic) a Sony se rozhodly společně spolupracovat na vývoji operačního systému založeného na Linuxu pro přístroje domácí zábavní elektroniky. Na konci vývoje by měl existovat upravený Linuxový operační systém použitelný například pro přenosné a domácí AV zařízení. Zajímavé je, že podle prvních zpráv bude zdrojový kód tohoto nového operačního systému vyvinutého pro komerční účely respektovat pravidla General Public License (GPL) a bude dál šířen volně. Dvě zakládající společnosti založily také diskusní fórum, kde se do vývoje částečně zapojí i další společnosti jako: Hitachi, IBM, NEC, Philips, Samsung nebo Sharp.

Pokud se projekt podaří dotáhnout do úspěšného konce bude mít Windows XP Media Center Edition od Microsoftu silného konkurenta. Navíc by vznikla jednotná platforma pro AV přístroje, což by rozšířilo jejich další možnosti a usnadnilo jejich rozšiřování a vývoj.

Zdroj: Sony

Diskuze (6) Další článek: Microsoft aktualizoval ovladače USB 2.0

Témata článku: Windows, Lin, Centrum, General, Jednotná platforma, General Public License, Žába, Sharp


Určitě si přečtěte

Podívejte se, co se stane, když dron DJI Phantom narazí do křídla letadla

Podívejte se, co se stane, když dron DJI Phantom narazí do křídla letadla

** Co se může stát, když relativně maličký dron narazí do křídla letadla? ** Tuto otázku zodpověděli odborníci laboratorním pokusem ** Kvadrokoptéra způsobila významné poškození křídla

Karel Kilián | 19

Portál občana už funguje. Na státní web vypadá až překvapivě použitelně

Portál občana už funguje. Na státní web vypadá až překvapivě použitelně

** Portál občana už funguje, vyřídíte na něm první požadavky ** Funkce se budou postupně rozšiřovat ** Web je docela moderní a přehledný

David Polesný | 66

Praktické vychytávky, které si chcete doinstalovat do Windows

Praktické vychytávky, které si chcete doinstalovat do Windows

** Pokud vás nudí vzhled nabídky Start, snadno jej můžete změnit. ** Stejně tak existují programy na přidání záložek do programů. ** Spokojit se ani nemusíte se základním ovládáním hlasitosti.

Vladislav Kluska | 46


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak vytvořit a spravovat vlastní web

Velký test herních klávesnic a DVB-T2 tunerů

Vše o formátu RAW

Vybíráme nejlepší základní desku