Za spam si můžeme sami

Podle předběžných výsledků průzkumu společnosti Radicati Group, které byly zveřejněny ve středu, je hlavním důvodem zvětšujících se problémů s nevyžádanými emailovými zprávami chování internetových uživatelů. Jinými slovy, uživatelé způsobují, že spamu pořád narůstá. Proč? Podle výsledků průzkumu existuje ohromné množství uživatelů, kteří nejen klikají na odkazy ve spamech, ale také nakupují produkty inzerované spamem. "Je velmi překvapivé, kolik uživatelů stále otvírá nevyžádanou poštu a dokonce na zprávy odpovídá," řekla Sarah Radicati, šéfka společnosti provádějící průzkum.

Podle průzkumu kliklo na jeden nebo více linků ve spamech více než 30 procent internetových uživatelů. "Kliknutím na odkaz ve zprávě pošlete spammerům jasnou zprávu: moje adresa je živá, používám ji a kromě toho jsem ochoten se vašimi zprávami zabývat." Spammeři si toto poselství vyloží zcela přirozeně a reakcí je obvykle zvýšení frekvence zpráv posílaných do vaší schránky.

Jednotlivé spammerské organizace spolu navíc vzájemně obchodují, přičemž databáze "živých" emailových adres je nejžádanějším artiklem. Velkou pozornost je třeba věnovat především odkazům typu "Odhlásit odběr", "Unsubscribe" apod., které ke kliknutí přímo svádí; effekt je však opačný, namísto odhlášení potvrdíte platnost emailu a vyvoláte záplavu dalších nevyžádanýchzpráv.

Výzkum kromě toho potvrdil, že více než 10 procent internetových uživatelů někdy zakoupilo produkt inzerovaný spamem. "Vezmeme-li v úvahu téměř nulové náklady na odeslání spamu, je hodnota 10 procent pro spammery skvělým výsledkem, který dokáže unést celou ekonomiku spamu," uzavřela Radicati.

Zdroj: Techweb

Diskuze (24) Další článek: Adobe: rekordní příjmy v prvním čtvrtletí

Témata článku: Spam, Průzkum, Sarah, M/s, Spa, Skvělý výsledek


Určitě si přečtěte

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

** Sociální síť TikTok získala stamiliony uživatelů a stále roste ** Jaký obsah na ní najdete a co můžete v jejím rámci čekat? ** Je to zábava pro mladé, nebo platforma pro úchyláky?

Karel Kilián | 34

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

** Google představil nový kvantový čip s 53 qubity ** Oznámil, že díky němu lidstvo poprvé dosáhlo kvantové nadvlády ** IBM toto tvrzení zlehčuje

Karel Javůrek | 15

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 35

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

Jan Láska, Vladislav Kluska | 28


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky