Za mutaci červa Blaster.B až 10 let vězení

Klepněte pro větší obrázekMutaci červa Blaster s označením Blaster.B vytvořil osmnáctiletý Jeffrey L. Parson navštěvující střední školu Hopkins High School. Na internetu byl znám pod přezdívkou „teekid“, což byla i jedna ze součástí tohoto upraveného červa.

Znalci z firmy Microsoft vystopovali Parsona podle toho, že do kódu viru vložil, aby napadené počítače kontaktovaly jeho osobní stránky www.t33kid.com. Později by se dal také určitě vystopovat podle zadních vrátek (backdoor) root32.exe jež na postižený počítač instaloval. Mutace Blaster.B přesto nebyla tolik úspěšná jako původní varianta, napadla „pouze“ 7 000 počítačů.

Parson sice není původním autorem červa, ale je možné, že jeho trest bude přesto velký. Může být odsouzen až na 10 let a zaplacení pokuty 250 000$. Prozatím byl propuštěn na nezajištěnou kauci 25 000$. Zabaven mu byl počítač, smí chodit pouze do školy, kde má ovšem zakázán přístup k internetu a po zbytek doby se musí zdržovat doma. Před soudem požádal tento mladík přezdívaný novináři grizzly (1,93 m a145 kg) o veřejného obhájce, protože nemá žádné příjmy a na účtu pouhé 3$.

Klepněte pro větší obrázek

Zdroj: Star Tribune

Diskuze (80) Další článek: Top 20 virů za srpen

Témata článku: Microsoft, Vězení, Grizzly, Tribune, Let, Střední příjem, Červ

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test 18 bezdrátových sluchátek

Vše o přechodu na DVB-T2

Procesory AMD opět porážejí Intel

7 NVMe M.2 SSD v přímém souboji