Z Číny se možná stane technologický mozek Microsoftu

Z Číny se nesmí do Evropy dovážet mnoho choulostivých komodit včetně mléka a léčiv. Za zmínku stoji několik let starý případ s masovými konzervami, ve kterých kontrola objevila pomletou lepenku, v posledních měsících pak s veřejným míněním otřásá kauza s mlékem plným smrtelně jedovatých škodlivin, kterou se čínské úřady snažili marginalizovat.

Z tohoto úhlu pohledu je tedy jistá míra nedůvěry rozhodně na místě. Nemyslí si to ale světové technologické špičky včetně společností Intel, Siemens, Hewlett-Packard, Nokia a Microsoft, které pronikají na levný čínský trh a zakládají zde svá inovační centra. Vlastně by byl celkem problém najít někoho, kdo dnes v miliardové zemi nepodniká. Z bývalé montovny světa se tak možná za pár let stane centrální mozek lidstva.

Microsoft má šest výzkumných center a jedno je i v Pekingu, které zároveň patří k největším ze všech mimo území USA, zaměstnává totiž více než tři stovky místních inženýrů. Podle šéfa výzkumu ve společnosti Microsoft, Craiga Mundieho, Číňané v mnohém překonali očekávání a z pekingského centra se může stát základ zcela nového byznysu na dálném východě.V Pekingu se mimo jiné vyvíjí experimentální software pro zdravotní péči, s jejíž digitalizací má Microsoft do budoucna velké plány.

Číňané pracující pro Microsoft za sebou mají bezmála tři stovky inovací a tisícovku patentů, které našly uplatnění v celosvětovém měřítku.

Zdroj: Yahoo! News

Diskuze (4) Další článek: Zítra si přivstaňte, Ballmer bude mluvit o Windows 7 a cloud-computingu

Témata článku: , , , , , , , , , , , ,