Yahoo! slaví desáté výročí

Internetový portál Yahoo!, který vznikl jako záliba studentů Stanfordské Univerzity Davida Fila a Jerryho Yanga, oslavil desáté výročí od svého vzniku v roce 1995. Původně se jeden z největších webových portálů jmenoval Jerryho průvodce World Wide Webem, autoři ale začali záhy používat jméno Yahoo, které podle slovníku označuje hrubou osobu, hulváta.

Už v dubnu 1995 tito dva studenti přesvědčili finanční společnost Sequioa Capital, která pomohla odstartovat například i společnostem Apple a Oracle, o budoucnosti jejich projektu. Díky tomu získali dva milióny dolarů na financování rozvoje služby. Pro sídlo společnosti zvolili Sunnyvill, který je přímo v srdci legendárního Silicon Halley. Pak již následoval rychlý růst celé společnosti, akcie společnosti stoupaly o stovky procent ročně a dnes zaměstnává Yahoo! 7600 zaměstnanců.

Tento rok je na kulatá výročí bohatý, před deseti lety došlo také ke vstupu Netscape na burzu a mnoha dalším událostem v oblasti Internetu. Vlastně se dá s trochou nadsázky říct, že Internet slaví desáté výročí své komercionalizace.

Zdroj: BBC News

Diskuze (1) Další článek: Průmyslová špionáž v IT stále hrozbou

Témata článku: Apple, Internet, Yahoo, Výročí, Srdce, Halley, Kulaté výročí, Bbc News

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak vznikají filmové efekty

Test ATX skříní a externích disků

Znáte svá práva při reklamaci?

Průvodce první instalací NASu