Xerox je Velký bratr

Kopírovací gigant Xerox potvrdil informace, které již nějakou dobu prosakovaly na veřejnost, a oznámil, že úspěšně pokračuje ve vývoji barevné kopírky, která bude schopna zhotovené duplikáty označovat skrytým identifikačním kódem. Podle něj by pak americké úřady dokázaly snadno lidentifikovat zařízení zneužívaná k neleglním účelům.

Celý systém je založen na několika mikrotečkách, které stroj přidá ke každé zhotovované kopii. Na obdobném principu pracují mnohé barevné kopírky již dnes, nicméně do budoucna by měl být celý systém výrazně vylepšen. Každá laserová tiskárna, digitální kopírka nebo multifunkční zařízení by s pomocí teček umístěných po straně papíru označila každý list papíru sériovým číslem stroje. Tečky by se nadto daly odhalit pouze po osvícení speciálním paprskem.

Hlavním účelem má pochopitelně být využití v boji proti výrobcům falešných bankovek. Ochránci práv ale poukazují na to, že v podstatě neexistuje žádný mechanismus, který by dokázal zneužívání takového techniky zabránit.

Zdroj: The Inquirer

Diskuze (16) Další článek: Eurotel vylepšuje CDMA

Témata článku: , , , , , , ,