Windows XP předány do výroby

Pokud se vám od této chvíle na Windows XP něco nebude zdát, nebude to chyba, ale vlastnost.
Windows XP předány do výroby

Windows XP, jsou pro Microsoft výrazným přelomovým produktem. Ač se mnozí ozývají, že se v podstatě jedná o vylepšený Service pack pro Windows 2000, v případě Windows XP opravdu měnil přístup. Nebyl totiž měněn pouze operační systém, ale také principy, na kterých je vytvářen. Proto budou Windows XP o poznání bezpečnější a robustnější, než tomu je u předchozích systémů. Jak neopomenou zdůraznit ani odpůrci Microsoftu, Windows XP je i v betaverzích mimořádně stabilní systém, který vydrží ledascos.

Ohledně bezpečnosti také Microsoft přitvrdil, i když tady jeho reputace není moc silná a rozhodně je co napravovat. Windows XP by ale měly být domem, kde jsou po vybudování všechna okna a dveře zamknuty a vy si musíte odemknout ty, které potřebujete, naopak Windows 2000 jsou domem, kde je vše dokořán a vy musíte chodit s plánkem a zabouchávat všechny dveře. Podle pravidla, že v každém programu je jedna chyba, budou mít chyby i Windows XP, bezpečnostní rizika by ale měly být výrazně nižší než u Windows 2000.

Nyní tedy byly Windows XP slavnostně dodělány a předány do výroby. Spolu s předáním do výroby systém putuje i k výrobcům počítačů, kteří jej začnou nabízet na počítačích už řadu týdnů před oficiálním uvedením.

Oficiální uvedení Windows XP na trh je, jak známo, plánované na 25. října. První počítače s předinstalovanými Windows XP by mohly být na trhu ale již začátkem září. Česká verze Windows XP bude uvedena na trh zhruba měsíc po oficiálním uvedení Windows XP a slovenská verze bude na trhu počátkem příštího roku v rámci podpory systému pro více jazyků.

 

Diskuze (28) Další článek: Fujitsu chystá 110 GB v notebooku

Témata článku: Microsoft, Windows, Windows XP, Dveře, Výroba

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Ochraňte svou techniku před zloději

Testy All-in-One PC a herních monitorů

Proč byste měli chtít HDR televizi

Svět leteckých simulátorů