Windows XP předány do výroby

Pokud se vám od této chvíle na Windows XP něco nebude zdát, nebude to chyba, ale vlastnost.
Windows XP předány do výroby

Windows XP, jsou pro Microsoft výrazným přelomovým produktem. Ač se mnozí ozývají, že se v podstatě jedná o vylepšený Service pack pro Windows 2000, v případě Windows XP opravdu měnil přístup. Nebyl totiž měněn pouze operační systém, ale také principy, na kterých je vytvářen. Proto budou Windows XP o poznání bezpečnější a robustnější, než tomu je u předchozích systémů. Jak neopomenou zdůraznit ani odpůrci Microsoftu, Windows XP je i v betaverzích mimořádně stabilní systém, který vydrží ledascos.

Ohledně bezpečnosti také Microsoft přitvrdil, i když tady jeho reputace není moc silná a rozhodně je co napravovat. Windows XP by ale měly být domem, kde jsou po vybudování všechna okna a dveře zamknuty a vy si musíte odemknout ty, které potřebujete, naopak Windows 2000 jsou domem, kde je vše dokořán a vy musíte chodit s plánkem a zabouchávat všechny dveře. Podle pravidla, že v každém programu je jedna chyba, budou mít chyby i Windows XP, bezpečnostní rizika by ale měly být výrazně nižší než u Windows 2000.

Nyní tedy byly Windows XP slavnostně dodělány a předány do výroby. Spolu s předáním do výroby systém putuje i k výrobcům počítačů, kteří jej začnou nabízet na počítačích už řadu týdnů před oficiálním uvedením.

Oficiální uvedení Windows XP na trh je, jak známo, plánované na 25. října. První počítače s předinstalovanými Windows XP by mohly být na trhu ale již začátkem září. Česká verze Windows XP bude uvedena na trh zhruba měsíc po oficiálním uvedení Windows XP a slovenská verze bude na trhu počátkem příštího roku v rámci podpory systému pro více jazyků.

 

Diskuze (28) Další článek: Fujitsu chystá 110 GB v notebooku

Témata článku: Microsoft, Windows, Windows XP, Výroba, Dveře


Určitě si přečtěte

15 věcí, které umí Windows 10, ale možná o nich vůbec nevíte

15 věcí, které umí Windows 10, ale možná o nich vůbec nevíte

** Systém Windows 10 umí spoustu užitečných drobností ** O mnoha praktických funkcích pravděpodobně ani nevíte ** Poznejte užitečné tipy, které se vám mohou hodit každý den

Vladislav Kluska | 30

Jak dopadl velký den Applu s náloží novinek: Sledujte, co letos připravil

Jak dopadl velký den Applu s náloží novinek: Sledujte, co letos připravil

** Apple večer představil novinky ** Ukáže nové operační systémy, ale čekala se i nová zařízení ** Začíná vývojářská konference Applu WWDC 2018

Karel Javůrek | 87

Šmírovačka kamerami Googlu: Koukněte se, co nového zachytily na Street View

Šmírovačka kamerami Googlu: Koukněte se, co nového zachytily na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 42

Nechcete platit za Total Commander? Těmito bezplatnými programy ho můžete nahradit

Nechcete platit za Total Commander? Těmito bezplatnými programy ho můžete nahradit

** Total Commander je na Windows takřka legendou ** Licence však stojí více než tisíc korun ** Našli jsme pro vás deset alternativ dostupných zdarma

Karel Kilián | 122


Aktuální číslo časopisu Computer

Kdy necháme řídit chytrá auta?

6 Wi-Fi Mesh systémů ve velkém testu

Srovnali jsme 7 sportovních kamer

Znáte pravidla pro létání s drony?