Windows XP Media Center 2005 budou asi v srpnu

Operační systém Microsoft Windows XP Media Center 2005 (kódové označení Emerald), určený především do multimediálních počítačů, by měl být uveden na trh během letošního srpna.

Update na novou verzi je nyní ve fázi Beta 2. Již nyní však aktualizace obsahuje třeba ochranu před nežádoucím obsahem (násilí, nevhodné scény), kvalitnější zabezpečení počítače a podpora pro jednoduché přidávání jazykových lokalizací celého systému. Ve vylepšeném integrovaném vypalování by jste si měli bez problémů vypálit i disky chráněné pomocí DRM, formát High Definition by taky neměl dělat potíže. Zahrnuta bude také kvalitní podpora práce s disky DVD-RAM.

Podle dílčích vyjádření Microsoftu by měl i Xbox 360 obsahovat velkou část vylepšeních, připravovaných v updatu. Update na novou verzi by měl být bezplatný, avšak půjde nainstalovat jen na starší verze tohoto operačního systému. Pro nové uživatele bude k dispozici jen jako OEM verze.

Další verze tohoto multimediálního operačního systému, s kódovým jménem Diamond, je plánována v horizontu uvedení systému Longhorn.

Zdroj: Microsoft Watch

Diskuze (27) Další článek: Český Telecom má nového generálního ředitele

Témata článku: Microsoft, Windows, Windows XP, Win +, Centrum, Windows +, Update, ASI, Nový Xbox, Window

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest televizí do 25 000 Kč

Nejlepší herní klávesnice

Srovnání správců hesel

Jak upravit fotky pro tisk