Windows Vista vs. piráti: Již žádné aktivace soubory z betaverzí

Snad prvním způsobem kterak cracknout Windows Vista bylo nainstalovat finální verzi a přepsat některé systémové sobory týmiž, ale pocházejícími z některého z posledních testovacích sestavení. Windows se tak tvářila jako aktivovaná, ačkoliv tímto krokem byla i zkrácena platnost licence na platnost testovacích licencí, tedy do 1. června 2007.

Microsoft se proti tomuto „krátkodobému“ pirátství rozhodl vystoupit a v podobě aktualizace připravil nástroj, který ověří, zda v systému nejsou dotyčné soubory ze starších verzí přítomny. Pokud Windows zjistí, že ano, uživatel dostane klasických 30 dní na oprávněnou aktivaci systému. Pokud Visty neaktivuje, přepnou se do režimu s omezenou funkčností.

Tým, který se v Microsoftu stará o program Výhod originálních Windows, nazval takto cracknutá Windows Vista jako „Frankenbuild“. Celý proces ověření funguje tak, že při zjištění starších souborů provede služba Windows Update ověření pravosti systému. Takto upravená Windows však ověřením neprojdou, neboť Microsoft již zablokoval pro neoprávněné počítače použití produktových klíčů pocházejících z testovacích sestavení.

V souvislosti s produktovými klíči Microsoft zopakoval již dříve uvedená varování. Windows budou svůj produktový klíč ověřovat. V případě, že bude zjištěno, že klíč je neoprávněně distribuován, systém se deaktivuje a dá uživateli opět třicetidenní lhůtu na aktivaci. Bez ní se přepne do režimu omezené funkčnosti.

Zdroj: BetaNews

Diskuze (67) Další článek: Jan Šamánek, Device: Zapečenou myš jako důvod reklamace neuznáváme

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , ,