Windows 8 poběží na stejném hardwaru jako Windows 7 a Vista

Windows 8 poběží na stejném hardwaru jako Windows 7 a Vista

Na nedávné konferenci se vyjádřila viceprezidentka Windows divize společnosti Microsoft - Tami Reller, že se i s příští verzí Windows snaží o zachování nízkých nároků na hardware, podobně jako u současných Windows 7.

Windows 8 budou mít oproti Windows 7 ještě více konfigurovatelné nároky, které se budou odrážet v použitých technologií a prostředí. Systém se tak dokáže přizpůsobit dle hardwaru, na který bude nainstalovaný. Na starém počítači si tak možná neužijete nejnovější vymoženosti, ale systém bude hardwarově kompatibilní na stejné úrovni, jako u současných Windows Vista a Windows 7.

Microsoft již dříve uváděl, že vyvíjí systém pro větší možnosti konfigurace dle typů zařízení, poprvé se objeví i podpora architektury ARM. Pokud jde o Windows 7 a minimální nároky, které by tak měly být podobné i pro Windows 8, zde je jejich stručný výpis:

  • 1 GHz procesor (32bit)
  • 1 GB operační paměti
  • 16 GB místa na disku, 20 GB pro 64bit verzi
  • Grafický čip s podporou DirectX 9 (WDDM 1.0+)
Diskuze (69) Další článek: Microsoft a Parallels: pětimilionová investice do cloudového zdravotnictví

Témata článku: Software, Hardware, Microsoft, Windows, Windows 7, Windows 8, Nedávná konference, Stejný hardware, Window, Nízká úroveň, Použitý hardware, Starý typ, Nízké nároky, Současný systém, Minimální konfigurace, Tablet na Mall.cz

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky