Výzva na podporu internetu v ČR

Výzva k rozšíření internetu v České republice

Dne 25.6.2002 vzniká "Výzva k rozšíření internetu v České republice". Hlavním impulsem bylo zveřejnění cenové politiky služeb ADSL (IOL Platinum) Českého Telecomu. Tyto ceny vyvolaly oprávněné rozhořčení internetové komunity, neboť se zásadně liší od celosvětového a celoevropského trendu zpřístupňování služeb vysokorychlostního připojení k internetu dostupného pro širokou veřejnost.

Právě na Evropské ministerské konferenci, která se konala v roce 2000 ve Varšavě, se Česká republika spolu s ostatními kandidátskými zeměmi EU přihlásila k evropskému plánu eEurope - projektu Evropské unie, jehož cílem je přeměna evropské ekonomiky na konkurenceschopnou a dynamickou ekonomiku založenou především na znalostech. Jako hlavní podmínka této přeměny bylo stanoveno mimo jiné i dosažení podstatného snížení cen za přístup na internet posílením konkurence a/nebo regulací cen a srovnáváním na evropské a národní úrovni. Tato podmínka má být splněna do konce roku 2002.

Situace u nás je však jiná. Český Telecom jako státem podporovaný monopol zneužívá svého dominantního postavení na trhu s internetovým připojením a stát, jehož povinností je umožnit vytvoření konkurenčního prostředí, anebo alespoň znemožnit Českému Telecomu zneužívání svého postavení, nedělá nic.

Výzva, která se stala mluvčím nespokojené internetové veřejnosti, požaduje vysokorychlostní internet ADSL za evropské ceny a vytvoření alespoň jednoho paušálního programu u standardního vytáčeného připojení. Organizátoři výzvy se v případě její masové podpory hodlají obrátit na všechny zainteresované instituce (ČTÚ, parlament, vláda) s požadavkem splnění podmínek, ke kterým se ČR v oblasti internetu ve Varšavě zavázala.

Svoji podporu nám můžete vyjádřit na adrese www.kdetoje.cz/petice/vyzva.php.

Diskuze (20) Další článek: Grafické karty: která je výhodnější?

Témata článku: Internet, Podpora, Výzva, Hlavní impuls, Dominantní služba, Podpor, Česká cena, Evropská úroveň, Evropský parlament, Hlavní podmínka


Určitě si přečtěte

Čekali jsme skoro šest let. Android Auto jede do Česka i na Slovensko
Lukáš Václavík
Android AutoNavigaceGoogle
Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 4

redakce
Mapy GoogleStreet View
Finanční správa tento měsíc spustí Moje Daně. Přiznání má být hračka
Lukáš Václavík
eIdentitaČeskoeGovernment
Technici nestíhají. Cetin dočasně přerušil zavádění VDSL bondingu
Lukáš Václavík
CETINPřipojení k internetu
Elon Musk podpořil Signal jako náhradu WhatsAppu. Aplikaci okamžitě zavalili uživatelé
Markéta Mikešová
WhatsAppElon MuskFacebook