Vytiskněte si funkční počítač

Možná znáte 3D tiskárny, které se používají k vytváření 3D modelů objektů takzvaně z ničeho. Jejich výsledek je sice počítačem navržený skutečný 3D model, ale je jen jednobarevný a upřímně moc užitečný není.

Na univerzitě v Berkeley však přišli s něčím novým. Jejich 3D tiskárna totiž již dokáže vytvářet v prostoru nejen objekty, ale i polovodičové obvody. Technologie tiskne přes sebe vrstvy polovodivých a vodivých polymerů přímo při vytváření samotného 3D modelu. Obvody jsou tak přímo součástí vytvářeného objektu a není třeba je tam dodatečně montovat. Konečné zařízení tak ani nemusí být nutně rozmontovatelné, obvody jsou prostě součástí vnitřní výplně. Tato kombinace elektrických obvodů s vytvářením obalu zařízení byla pojmenována Flexonics.

V současné době je technologie čistě ve fázi laboratorních testů. Zájem už ale projevila například NASA, která se zajímá o možnost vytváření náhradních dílů přímo na oběžné dráze. (Prostě to co fanoušci Star Treku  znají dávno jako replikátor).

Zdroj: CNN

Diskuze (12) Další článek: Společnost National Semiconductor snižuje náklady s IFS Aplikacemi

Témata článku: Trek, Polymer, Konečná fáze, Polovodičová součást, Funkční počítač, Vnitřní prostor, Náhradní díl, Star Trek, Oběžná dráha


Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak vytvořit a spravovat vlastní web

Velký test herních klávesnic a DVB-T2 tunerů

Vše o formátu RAW

Vybíráme nejlepší základní desku