Výrobci počítačů testují nové procesory od Intelu

Výrobci základních desek a celých počítačů začali testovat první vzorky nové řady procesorů Intel Pentium 4 řady 600, které by se během prvního čtvrtletí tohoto roku měly stát hlavním trumfem Intelu v oblasti nejvýkonnějších CPU pro osobní počítače.

Procesory Pentium 4 6xx jsou založeny na jádru Prescott 2M s dvěma megabajty vyrovnávací paměti druhé úrovně, technologií Intel EM64T pro podporu 64 bitových funkcí, vylepšenou technologií SpeedStep a technologií pro ochranu proti vybraným virům na PC s operačním systémem Windows XP SP2. Vysoký takt procesorů vyústí v emitování až 115 W zbytkového tepla při plném výkonu. Procesory budou nabízeny s taktem 3,2 GHz, 3,4 GHz, 3,6 GHz a 3,8 GHz, ceny zatím nebyly zveřejněny.

Řada procesorů Pentium 4 600 má nahradit zrušené uvedení Pentia 4 s taktem 4 GHz, které mělo být uvedeno na trh koncem roku 2004, v létě bylo oznámeno oddálení uvedení tohoto procesoru a na podzim Intel oznámil zrušení plánů na uvedení 4GHz Pentia 4. S kvalitním chlazením a základní deskou lze procesory Intel přes "magickou" hranici 4 GHZ dostat již nějakou dobu, nároky na napájení a chlazení však Intelu brání v masové výrobě takto vysoko taktovaných procesorů a proto Intel hledá jiné cesty pro zvyšování výkonu, ať už jde o podporu 64bitových instrukcí nebo vývoj procesorů s více jádry.

Zdroj: Xbit Labs

Diskuze (16) Další článek: Obrázky z připravovaného Microsoft AntiSpyware

Témata článku: Windows, Procesory, Základní takt, Zrušení, Zrušení výroby, Nový procesor, Proces, Vysoký takt

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Ochraňte svou techniku před zloději

Testy All-in-One PC a herních monitorů

Proč byste měli chtít HDR televizi

Svět leteckých simulátorů