Výrobci pamětí mají rekordní obrat, čekají je ale problémy

Společnost Gartner Group vydala zprávu, ve které varuje před těžkými časy pro výrobce paměťových čipů, které je čekají příští rok poté, co letos dosáhly prodeje RAM čtyřletého vrcholu. V druhém čtvrtletí 2004 se prodalo pamětí za 6,7 miliardy dolarů, o 20 % více než v předchozích třech měsících.

Největším výrobcem DRAM v druhém čtvrtletí byl i nadále Samsung s obratem 1,98 miliardy a podílem na trhu 29,7 %. Druhou pozici obsadil Hynix Semiconductor s obratem 1,14 miliardy a podílem 17,1 %. Na třetím místě je Micron Technology a čtvrtá příčka patří Infineonu s podíly 15,3 a 14,1 %.

Podle hlavního analytika Gartner Group čeká celý trh DRAM pamětí v roce 2005 recese zaviněná současnými investicemi do nových výrobních kapacit. Nasycení trhu produkty z nových továren podle něj požene cenu pamětí dolů a ohrozí návratnost investic.

Zdroj: USA Today

Diskuze (9) Další článek: Microsoft představil vylepšené vyhledávání pro Windows

Témata článku: Druhé čtvrtletí, Micron, Těžký čas, Obrat, REK, Rekord, USA Today, Problém, Problemy


Určitě si přečtěte

Pojďme programovat elektroniku: Postavíme bezpečnostní systém za 30 Kč

Pojďme programovat elektroniku: Postavíme bezpečnostní systém za 30 Kč

** Před pár týdny jste si mohli v akci koupit Wi-Fi desku za jeden dolar ** Nám už TTGO T-Display dorazila do redakce ** Připojíme k ní jazýčkový kontakt a vyrobíme bezpečnostní systém

Jakub Čížek | 30

16 tipů a vychytávek, se kterými dokonale ovládnete komunitní navigaci Waze

16 tipů a vychytávek, se kterými dokonale ovládnete komunitní navigaci Waze

** Waze není jen navigace – je to i sociální síť s dopravními informacemi ** Mobilní aplikace skýtá široké možnosti nastavení ** Vybrali jsme pro vás 16 nejzajímavějších tipů a triků

Karel Kilián | 48Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF