Výrobce hraček představil virtuální klávesnici

Hong Kongská společnost Hutchison Harbour Ring, která vyrábí hlavně hračky uvedla na trh virtuální laserovou klávesnici VKB. Díky tomuto produktu můžete s vaším PDA nebo notebookem využívat plnohodnotnou klávesnici, která navíc nezabere na cestách moc místa protože je velikostí podobná zapalovači (90 x 34 x 24 mm). Je také vhodná pro sterilní nebo naopak velmi špinavá prostředí, protože pro její očištění stačí pouze otřít plochu, na kterou se promítá.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Zařízení používá červenou laserovou diodu k projekci virtuální klávesnice, pohyb prstů je snímán infračerveně. Klávesnici si můžete přizpůsobit například zvukovými efekty (klikáním), nastavením citlivosti a nebo například dobu projekce v případě že nepíšete. Podporovány jsou operační systémy Pocket PC 2002 a 2003, Smartphone 2003, Palm OS verze 4.x a 5.x a Windows 98/NT/2000/XP. Zařízení stojí 199.99 dolarů ve verzi pro sériový port (RS232), pro bluetooth verzi je cena stanovena na224.99 dolarů.

Zdroj: Technocrat

Témata článku: Windows, Klávesnice, Virtuální klávesnice, Hračky, Laserový zdroj, RS232, Ring

Určitě si přečtěte

Budoucností Windows 10 je Fluent Design. Takto bude jednou vypadat celý systém

Budoucností Windows 10 je Fluent Design. Takto bude jednou vypadat celý systém

** Fluent Design je vzhled, do kterého postupně Microsoft převleče celý systém ** Staví na průhlednosti a velkých plochách ** Do Windows 10 se z části dostane už zítra při vydání podzimní aktualizace

Včera | Stanislav Janů | 113


Aktuální číslo časopisu Computer

Nový seriál o programování elektroniky

Otestovali jsme 17 bezdrátových sluchátek

Jak na nákup vánočních dárků ze zahraničí

4 tankové tiskárny v přímém souboji