Výměnný systém eXeem už tento týden

Výměnný systém eXeem, který propojuje možnosti Kazaa a distribučního systému BitTorrent, by se měl dostat na veřejnost během tohoto týdne. Oznámil to provozovatel serveru Suprnova.org Sloncek, který na vývoji této aplikace pracuje. eXeem je reakcí na současné tažení proti webovým serverům, které nabízejí informace potřebné ke stažení autorským zákonem chráněných děl. Suprnova.org je jedním z webů, které svou činnost v reakci na nátlak právníků a policie ukončily.

Paradoxní na celé situaci je, že razie proti nelegální distribuci copyrightem chráněných dat je ztotožňována s bojem proti distribučnímu systému BitTorrent, který byl vyvinut pro levné šíření linuxových distribucí a dalšího legálního obsahu. Prostřednictvím BitTorentu jsou oficiálně šířeny například online hry Saga of Ryzom, Anarchy Online nebo betaverze World of Warcraft.

eXeem naopak nijak neskrývá, že je vhodným nástrojem pro nelegální výměnu chráněného obsahu, svědčí o tom doposud zveřejněné screenshoty z uzavřeného testování, které nabízely pohled na seznamy software doplněného o prostředky pro prolomení ochrany proti kopírování.

Zdroj: Suprnova.org

Diskuze (11) Další článek: CZ.NIC: háčky a čárky nebudou

Témata článku: Software, Potřebný nástroj, Týden, Warcraft, World of Warcraft, Reakce, Kazaa, Copyright, Systém výměny, Warcraft 3, Chráněné dílo, Bittorent, Screenshot, Saga, Výměnný systém

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak vznikají filmové efekty

Test ATX skříní a externích disků

Znáte svá práva při reklamaci?

Průvodce první instalací NASu