Výměnný systém eXeem už tento týden

Výměnný systém eXeem, který propojuje možnosti Kazaa a distribučního systému BitTorrent, by se měl dostat na veřejnost během tohoto týdne. Oznámil to provozovatel serveru Suprnova.org Sloncek, který na vývoji této aplikace pracuje. eXeem je reakcí na současné tažení proti webovým serverům, které nabízejí informace potřebné ke stažení autorským zákonem chráněných děl. Suprnova.org je jedním z webů, které svou činnost v reakci na nátlak právníků a policie ukončily.

Paradoxní na celé situaci je, že razie proti nelegální distribuci copyrightem chráněných dat je ztotožňována s bojem proti distribučnímu systému BitTorrent, který byl vyvinut pro levné šíření linuxových distribucí a dalšího legálního obsahu. Prostřednictvím BitTorentu jsou oficiálně šířeny například online hry Saga of Ryzom, Anarchy Online nebo betaverze World of Warcraft.

eXeem naopak nijak neskrývá, že je vhodným nástrojem pro nelegální výměnu chráněného obsahu, svědčí o tom doposud zveřejněné screenshoty z uzavřeného testování, které nabízely pohled na seznamy software doplněného o prostředky pro prolomení ochrany proti kopírování.

Zdroj: Suprnova.org

Diskuze (11) Další článek: CZ.NIC: háčky a čárky nebudou

Témata článku: Software, Chráněné dílo, Warcraft, Potřebný nástroj, Warcraft 3, Výměnný systém, Kazaa, Týden, World of Warcraft, Bittorent, Systém výměny, Saga, Reakce, Copyright, Screenshot


Určitě si přečtěte

Šmírovačka kamerami Googlu: Koukněte se, co nového zachytily na Street View

Šmírovačka kamerami Googlu: Koukněte se, co nového zachytily na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 42

WALL-E vyfotil Zemi ze vzdálenosti 1 milionů km

WALL-E vyfotil Zemi ze vzdálenosti 1 milionů km

** Malá sonda s přezdívkou WALL-E pořídila fotografii Země a Měsíce ze vzdálenosti 1 milionů km ** CubeSat letí se sondou InSight k Marsu ** InSight přistane na Marsu 26. listopadu

Petr Kubala | 4


Aktuální číslo časopisu Computer

Kdy necháme řídit chytrá auta?

6 Wi-Fi Mesh systémů ve velkém testu

Srovnali jsme 7 sportovních kamer

Znáte pravidla pro létání s drony?