Vyjádření ministra Mlynáře k nové podobě ADSL

Na stránkách www.mlynar.cz (jakýsi weblog ministra Mlynáře) se objevilo ministrovo vyjádření k novým cenám ADSL a agregaci, která od 1. srpna mučí mnoho uživatelů ADSL poklesem propustnosti služby často až pod hranici dial-upu. Vyjádření následuje:

K ohlášeným změnám ADSL

Chápu rozhořčení uživatelů ADSL nad změnami ohlášenými Českým Telecomem. Ani já nejsem spokojen a nepovažuji je za splnění svých požadavků tzn. zlepšit a zlevnit kvalitu ADSL. Nicméně věc má dvě části. První je zvýšení rychlosti s limitem do 10 GB, respektive 20 GB. To je pro některé uživatele limit do něhož se bez problému vejdou za předpokladu, že nevyužívají denně všechny služby dnešního internetu (stahování filmů, trvalý poslech radia atd.) Podobná omezení také existují i v řadě dalších zemí.

Druhým vážnějším problémem je, že Telecom současně v těchto dnech spustil tzv. agregaci, tedy svého druhu regulaci kvality ADSL. Oprávněnou nervozitu a zlobu mnohých uživatelů pak vyvolal fakt, že u některých z nich, díky tomuto kroku několikanásobně klesla rychlost ADSL. To je samozřejmě nepřípustné, a pokud by to tak mělo zůstat, zasáhne proti Telecomu regulátor, tedy ČTÚ.

S vedenim Telecomu budu samozřejmě znovu jednat. Pokud jde ale o moje přímé možnosti vlivu na Telecom, nejsou tak velké, jak si mnozí lidé představují. Zajimavě o tom na Mobilserveru psal nedávno pan Kocman - doporučuji: http://mobil.idnes.cz/legislativa/Liberalizace/mlynarnactcnemuze030730.html.

Svého úsilí dosáhnout levného a přístupného internetu pro co nejvíce lidí se nevzdávám. Naopak...

Vladimir Mlynář

Diskuze (112) Další článek: Hackeři na Defconu hrají vlastní verzi „capture the flag“

Témata článku: ADS, MINI +, Radius, Vyjádření

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test fitness náramků

Levné záložní zdroje

Jak si zabezpečit domov

Nejlepší monitory na trhu