Vybuchla bomba: HP a Compaq jedno jest!

Dnes na svých stránkách oznámily firmy Hewlett-Packard a Compaq tu skutečnost, že firma gigant HP kupuje druhého giganta Compaq. Tato, bez nadsázky, událost minimálně desetiletí v IT, bude stát HP 25 mld. USD. Celkově se tak HP dostane na 87 mld. USD.

Co se týče nejvyšších postů, tak Carly Fiorina, CCEO Hewlett-Packard bude zastávat v "novém" HP stejnou funkci. Michael Capellas, CCEO Compaqu bude v nově vznikajícím kolosu prezidentem.

Celkově tak dochází k postupné několikanásobné fúzi, kdy Compaq nejprve pohltil slavný Digital s ještě slavnější Alphou, se kterou udělal v nedávné době veletoč směrem k Intelovské 64bitové architektuře. Bude zajímavé sledovat, jak se podaří splynutí dvou tak velkých společností v jeden fungující a profitující celek. Na tuto akci si firmy naplánovaly čas do poloviny roku 2002. Co nám to přinese, kdo bude dalším z pohlcených, jak bude tato gigantická operace úspěšná apod. - to jsou otázky, které si jistě všichni klademe, ale na které nám asi nikdo menší než budoucnost odpověď těžko dá...

Diskuze (1) Další článek: Intel uvede i845 s DDR dříve než se počítalo

Témata článku: Hewlett Packard (HP), Bomba, Carlo, HP Compaq, Carla, Jed, HP, Compaq

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak vznikají filmové efekty

Test ATX skříní a externích disků

Znáte svá práva při reklamaci?

Průvodce první instalací NASu