Virtuální realita vyvolá mnohem více soucitu, OSN díky tomu vybere více na uprchlíky

Můj názor  |  zobrazit i odpovědi (trvale)  |  řadit od nejstarších Komentáře nyní řadíme od nejnovějších.
Tímto odkazem můžete řazení změnit.
 |  nových názorů: 18

Názory k článku

23. 09. 2016 12:37

tak je videt, ze i OSN priznava ze celou vec s uprchliky, lidskymi pravy atd pojima v podstate komercne - natocime z toho holywoodsky trhak, pohrnou se nam vetsi penize, tim padem muzeme mit sirsi agendu, vice uredniku, vice reklamy.. no a mozna nakonec zbyde jen nejaky drobecek pro ty, pro ktere to bylo puvodne, teoreticky urceno.
a cely svet jim v tom divadle nedobrovolne hraje. Narody se polarizuji na jeden tabor ktery striktne odmita vsechno uprchlicke a ten je zase castovan nalepkami a nenavisti druheho tabora, ktery ve jmeny dobra a sireni lasky by nejradsi kazdeho kdo nesouhlasi vyvrazdil.
jenze svet neni cernobily. Vsichni ti, kteri rikaji "ani jednoho uprchlika, nikdy": predstavte si, ze nekdy v noci, v desti, v zime vam u dveri zazvoni rodina, evidetne uprchlici, mlady par s malymi detmi. zmrzli, hladovi, vydeseni, bezbranni. Opravdu budete takovi frajeri ze je z fleku vyrazite, i s temi malymi detmi?
stejne tak vsichni "hejtfri" slunickari, s otevrenou naruci (a otevrenou cizi penezenkou) srdecne vitaji kohokoliv. co takhle si predstavit situaci, kdy nekdy v noci, v desti, v zime vam u dveri zazvoni pet mladych statnych tmavych muzu, vlezou do baraku, roztahnou se na gauci, prohlasi "ted tu bydlime" vyjedi lednicku, znasilni manzelku, deti a ve finale vas podriznou, protoze najdou v mrazaku veprovy? Opravdu budete vdecni a usmevavi, ze jste mohli nezistne poslouzit potrebnym?jasne, obe situace jsou mezni, ale obe spojuje oznaceni "uprchlik" a stat se muzou - a stavaji. Svet neni cernobily, ani spravedlivy. to ze se k nam hrnou ve valne vetsine mladi muzi ciste pro ekonomicky parazitismus je fakt a ukazuje jen na nasi bezzubost a neschopnost ze s tim nic systematickeho nedelame. Az pohar pretece, chopi se moci nekdo, kdo s tim razne zatoci, ale nakonec vyleje s vanickou i dite - a ve finale na to krome nas samotnych dojede treba i ta skutecne potrebna mlada rodina ktera si opravdu zaslouzi pomocnou ruku, ktera se do evropy nema jak dostat a zivori nekde v zapadlem uprchlickem tabore mimo zajem neziskovek, OSN a dalsich parazitu. I Adolf ze zacatku nabizel reseni, ktere bylo pritazlive, vyhodne a vyborne pro masy nemcu. ve finale na to dojela cela evropa..skutecne nebezpeci nejsou hordy tmavych najezdniku. skutecne nebezpeci jsme my sami, ze dovolime neschopnym, bezzubym a casto nevolenym, od reality odrtzenym politikum aby nasi spolecnost zavedli na kraj propasti, ze ktere bude velmi obtizne, velmi drahe a velmi bolestive se vyhrabat. pokud se vyhrabeme. Ze jim dovolime hrat tuhle hru na zamernou polarizaci sveta na cernobily.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
23. 09. 2016 07:49

Já jsem viděl pár videí teda BEZ virtuální reality, například jak nějací pánové nevyřčené národnosti řezali hlavy, pak polívali jiné osoby benzínem a zapalovali je... Pak jsem viděl další videa, kde byli po bombovém útoku roztrhané celé rodiny, šílení rodiče kvílející nad zbytky svého dítěte, kterého se zároveň chtěli dotknout, ale zároveň ne, protože ty zbytky masa byl takový hnus, že by to bylo až moc reálné na to sáhnout, tak se jenom metr od toho třepali v křečích a vzlykali...No a taky mám jasno na co dávat peníze a co podporovat :)

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
21. 09. 2016 21:20

cizkovi uz sibe s tymi uprchlikmi

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (3)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
21. 09. 2016 21:01

Takže další nástroj jak z manipulovatelných lidí dostat víc prachů, aby se dalo dovézt eště víc Afričanů na kterejch se následně napakuje italská mafie skrz eurofondy než je volně vypustí škodit do center evropských měst. Věděl bych co jim tam pouštět - realitu toho, jak se muslimové chovají když už se dostanou do té evropy kam je chtějí dostat. Hned by se snad každej ptal na číslo učtu, kam poslat peníze na stavbu co největšího plotu kterej by je mohl před invazí ochránit.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (1)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
avatar
21. 09. 2016 17:17

Myslíte ty ekonomické imigranty co za peníze z dávek jezdí domů, do válečné zóny (ze které prý prchali) na dovolenou? Myslíte ty, kteří po vylodění (zachránění od břehu Libye) prohlásí, že nyní jsou konečně v zemi, kde se dodržují zákony a kde je nikdo nebude nutit pracovat? Myslíte ty, co ve Francii po několika generacích prohlašují, že právo islámu je nadřazeno francouzskému a mnoho desítek % by rovnou zavedlo šaríu (Dánové mají podobné výsledky "anket" mezi svými muslimy)? Paráda. Já zase většinou vidím články, kde sami Němci prohlašují, že danou situaci nezvládnou a islám nemá nejen v u nich, ale v Evropě obecně co hledat.
http://zpravy.idnes.cz/nemecko-uprchlici-iluze-k... ...
> A pomatených zastánců islámu se zeptám, kolikže mešit to bylo v ČSR za TGM, velice by mě dále zajímalo, jaké ústupky jim tehdy Československá vláda dělala, jak jim speciálně vyvařovala, povolovala "speciální" oblečení skrývající tvář, na kterých jatkách byla provozována halal porážka a kolik imámů mělo povolení hlásat islám? Co říkají na Japonsko, které nemá problém islám zakázat a považuje za normální, že občanství dostane pouze Japonec - proč by také někdo cizí, měl chtít japonské občanství, azyl klidně, ale občanství? Co povíte na to, že když měli guvernéři v USA nabídnout 20k míst pro imigranty, tak celá akce skončila dříve než začala?
> Vše mohlo dopadnout dobře, nyní není naděje. Až v zemích, vyhazujících sociální dávky místo pro své, na ekonomické imigranty, klesne původní obyvatelstvo tvořící hodnoty na minimum a nebude mít kdo financovat tyto sny, pak dojde na náboje. A kdo jich bude mít více a bude chytřejší, ten zvítězí. Škoda těch životů, ale lidé holt potřebují občas válku, aby si pak vážili míru.
Poznámka: Nejsem necita, ale mám soucit pouze s lidmi, kteří zastávají stejné životní / civilizační hodnoty jako já. A nemám pocit, že příkazy ani VR na celé situaci něco změní. Ne, není mi líto někoho, kdo ač neumí plavat, jde i přes riziko do Libye, tam ho zavřou a pak se chce hojit v Evropě. Kdy se nakonec zjistí, že chtěl pouze lépe žít, už i na DieWelt pochopili a rozebírají, že právo na lepší život nikde zakotveno není, lepší život si každý národ, stát, civilizace musí vydobýt sama. Pak mohou muslimové mistrovat, až ukáží co kromě zabíjení a nesnášenlivosti i mezi sebou umí.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
avatar
21. 09. 2016 17:05

Nástroj na empatiu ? Skôr na vymývanie mozgu.. Ukazal by som im tiež film o tomm, ako sa Sýrčania reálne správajú v krajinách, kamm sa prisťahovali.. Ona by ich tá empatia hneď prešla..

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (4)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
21. 09. 2016 16:53

No, myslím, že to nebude dlouho trvat a dočkáme se remaku ve stylu "ulov si svého uprchlíka"...

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
21. 09. 2016 15:37

Ne, ani sofitiskovaně podané pohádky mě neoblbnou.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (2)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
Zasílat názory e-mailem: Zasílat názory Můj názor