Via Technologies oznámila jméno nového procesoru

Společnost Via Technologies dnes oznámila jméno, které použije pro procesory nové generace, které byly dosud vyvíjeny pod kódovým označením Esther. Nové CPU budou prodávány pod komerčním názvem C7, mobilní verze ponese označení C7-M. První kousky by se na trhu měly objevit v polovině roku 2005.

Procesory C7 budou obsahovat bezpečnostní funkce jako je hardwarová podpora šifrování podle standardů RSA, SHA-1 a SG-256, kterou obsahují i současné procesory C3 a podporu ochrany proti některým typům virů ve Windows Xp s SP2. Mobilní verze "Esther" bude obsahovat všechny funkce stolního protějšku, navíc bude vybavena čtvrtou generací technologie pro snižování spotřeby PowerSaver.

Procesory budou vyráběny v továrně IBM 90nm technologií. C7 by při taktu 1 GHz měl konzumovat 35 W, dosáhnout by měl ale i vyšší než dvojnásobné taktovací rychlosti při práci s 800 MHz sběrnicí. Velikost vyrovnávací paměti zatím nebyla zveřejněna.

Zdroj: The Register

Diskuze (10) Další článek: Microsoft mění strategii proti Linuxu

Témata článku: Technika, Windows, VIA, Nový kousek, Nový procesor, Proces, Čtvrtá generace, Hardwarová podpora, Jméno, Technolog, Technologies, Kódové označení


Určitě si přečtěte

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

** Šifrovaný web je dnes už samozřejmost ** Jeden díl skládačky ale ještě chybí – DNS ** Firefox už začal a teď se na šifrované DNS chystá i Chrome

Jakub Čížek | 96

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 57


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky