Via Technologies oznámila jméno nového procesoru

Společnost Via Technologies dnes oznámila jméno, které použije pro procesory nové generace, které byly dosud vyvíjeny pod kódovým označením Esther. Nové CPU budou prodávány pod komerčním názvem C7, mobilní verze ponese označení C7-M. První kousky by se na trhu měly objevit v polovině roku 2005.

Procesory C7 budou obsahovat bezpečnostní funkce jako je hardwarová podpora šifrování podle standardů RSA, SHA-1 a SG-256, kterou obsahují i současné procesory C3 a podporu ochrany proti některým typům virů ve Windows Xp s SP2. Mobilní verze "Esther" bude obsahovat všechny funkce stolního protějšku, navíc bude vybavena čtvrtou generací technologie pro snižování spotřeby PowerSaver.

Procesory budou vyráběny v továrně IBM 90nm technologií. C7 by při taktu 1 GHz měl konzumovat 35 W, dosáhnout by měl ale i vyšší než dvojnásobné taktovací rychlosti při práci s 800 MHz sběrnicí. Velikost vyrovnávací paměti zatím nebyla zveřejněna.

Zdroj: The Register

Diskuze (10) Další článek: Microsoft mění strategii proti Linuxu

Témata článku: Technika, Windows, VIA, Jméno, Proces, Technologies, Nový kousek, Hardwarová podpora, Technolog, VIA Technologies, Nový procesor, Čtvrtá generace, Kódové označení


Určitě si přečtěte

Co když chce Microsoft nahradit Windows Linuxem. Dokážete si to představit?

Co když chce Microsoft nahradit Windows Linuxem. Dokážete si to představit?

** Windows už dávno nejsou pilířem podnikání Microsoftu ** Mnohem více mu vydělává cloud ** Pojďme si trošku zaspekulovat, kam až by to mohlo zajít

Jakub Čížek | 90

Velký test televizorů v Computeru: i levnější značky překvapily kvalitou obrazu

Velký test televizorů v Computeru: i levnější značky překvapily kvalitou obrazu

** Jak funguje biometrické zabezpečení ve Windows ** Nejlepší správci hesel ** Létáme v Microsoft Flight Simulator

Časopis Computer | 5


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 8 000 Kč

Test bezdrátových headsetů

Linux i pro začátečníky

Jak surfovat anonymně