Via Technologies nabízejí software pro bezpečné mazání disků

Krátce po zveřejnění studie o mizivé bezpečnosti při likvidaci pevných disků ve firmách přichází společnost Via Technologies s nabídkou inovovaného bezpečnostního softwarového balíčku PadLock, který nově obsahuje nástroj pro bezpečné vymazání pevného disku. Iniciativa PadLock Security Suite pro počítače postavené na procesorech s jádrem C5XL nebo C5P Nehemiah, které obsahují integrovaný generátor náhodných čísel, nabízí vyšší míru bezpečnosti a hardwarovou podporu šifrování podle standardu AES.

Aplikace funguje tak, že disk několikanásobně přepíše informacemi poskytnutými právě generátorem náhodných čísel, díky tomu se starší obsah disku stává prakticky neobnovitelný. Aplikaci lze spustit i na počítačích s jinými procesory, přepsání disku je potom provedeno s pomocí softwarového generátoru náhodných čísel, což je pomalejší a méně bezpečné. Součástí aplikace, která je dostupná pro operační systémy Windows 2000/XP, Linux a Windows CE, je také funkce nenávratného mazání jednotlivých souborů. K dispozici jsou i zdrojové kódy aplikace.

Zdroj: The Register
Download: Via Arena

Diskuze (22) Další článek: iTunes čelí kritice kvůli dvojím cenám

Témata článku: Software, Technika, VIA, Bezpečná aplikace, Technologies, NAB, Mazání, Technolog, Bezpečné mazání, Maza, Arena


Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky