Velký zájem o živý přenos přístání raketoplánu odstavil internetové vysílání ČT24

Patrně velký zájem diváků způsobil nedostupnost internetového vysílání kanálu ČT24 v průběhu přistání amerického raketoplánu Discovery. Podle původního plánu mělo být vysílání živě přenášeno na zpravodajském kanálu ČT24, ale server, pokud se k němu divák přes pomalé připojení vůbec probojoval, vykazoval všechny známky přetížení.

Je škoda, že Česká televize, která snad již u všech svých pořadů uvádí e-mailové adresy a internetové stránky, nezvládla podobnou situaci. Je léto, diváků u internetu je minimum a jednalo se o poměrně nezajímavou událost. Jak by celá věc dopadla, kdyby šlo o událost důležitou pro většinu obyvatel, např. teroristický útok? Česká televize by pak patrně vysílala "online" v textovém režimu.

Přistání bylo naštěstí možno sledovat na internetových stránkách MSNBC.

Diskuze (66) Další článek: Google opět druhý - Yahoo prohledává 20 miliard stránek

Témata článku: Velký zájem, Přenos, Vysílání, Televize živě, Česká televize vysílání, Televize online, Velký, Původní plán, Discovery, Raketoplán, Důležitá událost, Internetové televize živě online, Online kanál, Internetová televize, Živý přenos, Online televize, Zpravodajský pořad, Zájem, Česká televize i vysílání, Česká televize živě, ODS

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 5 500 Kč

Test levných herních notebooků

Hrajeme na Xbox Series X

Programy pro kontrolu dětí na počítači