Vánoce on-line: rekordní tržby

Předvánoční nákupy v USA s vyloučením útrat spojených s cestováním dosáhly v období mezi prvním a devatenáctým prosincem rekordní výše 15,8 miliardy dolarů. Tvrdí to studie eSpending zveřejněná tento týden společnostmi Goldman Sachs, Harris Interactive a Nielsen/NetRatings. Tento výsledek je o 37 % vyšší než online výdaje spotřebitelů ve stejném období minulého roku.

Hlavní změnou v chování nakupujících oproti předchozím letům je dřívější zahájení nákupů a masivnější využívání slevových akcí. Vyššímu obratu elektronických obchodů napomohly také speciální podmínky pro doručování objednaného zboží, které byly většinou výhodnější než v průběhu roku. Nejčastěji nakupovaným zbožím bylo oblečení, za které zákazníci ve sledovaném období utratili 3,1 miliardy dolarů, o 40 % více než v předchozím roce. V prodejnosti následují hračky a videohry s obratem 1,9 miliardy a videa a DVD s objemem prodejů ve výši 1,4 miliardy. Rostl i prodej knih a hudebních CD.

Zdroj: ZDNet

Diskuze (1) Další článek: Bill Gates sponzoroval nákup Palmů pro školy

Témata článku: Internet, Řek, REK, Hračky, Nielsen, Rekord, Sledované období, Tržby, Rekordní výše, LinSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Vybíráme nejlepší fotomobily současnosti. Dobře mohou fotit i telefony za 6 tisíc

Vybíráme nejlepší fotomobily současnosti. Dobře mohou fotit i telefony za 6 tisíc

** Smartphony válcují nejen levné, ale už i pokročilé kompakty ** Vlajkové modely jsou skoro jistota, dobře fotí ale i levnější přístroje ** Po kterých fotomobilech byste měli aktuálně sáhnout?

Jan Pánek
FotomobilyVýběry