Vadné záložní zdroje APC Back – UPS CS 350 a 500

13. února 2003
Computer 3/03 SDÍLET NA FACEBOOKU TWEETNOUT

Česká pobočka společnosti American Power Conversion (APC) se rozhodla z trhu a z oběhu stáhnout dva modely ze své řady záložních zdrojů Back - UPS CS za účelem odstranění sériové vady modifikací.

Důvodem tohoto postupu je možné bezpečnostní riziko, které může mít za následek přehřátí jednotky UPS, narušení jejího vnějšího obalu a potenciální riziko vzniku požáru. Na celém světě je instalováno přibližně 2,1 mil. kusů těchto jednotek. APC doposud obdržela celosvětově osm oznámení o přehřátí těchto UPS, přičemž žádný z těchto případů nenastal na území České republiky ani Evropy.

Výzva ke stažení z trhu a z oběhu za účelem modifikace se v České republice týká pouze dvou specifických modelů Back - UPS CS 350 a Back - UPS CS 500. Předmětné jednotky byly vyrobeny mezi listopadem 2000 a prosincem 2002. Uživatelé mohou stahované jednotky, identifikovat následovně:

 • stahované jednotky jsou na přední straně označeny modelovým označením Back - UPS CS 350 nebo Back - UPS CS 500;
 • stahované jednotky jsou označeny na spodní straně typovým označením BK350EI a BK500EI a sériovými čísly, přičemž postižené jsou pouze ty stahované jednotky, jejichž prvních šest znaků sériového čísla patří do následujících řad:

  AB0048 až AB0251
  BB0104 až BB0251
  JB0125 až JB0251
  Klepněte pro větší obrázek
  Klepněte pro větší obrázek
 • žádné jednotky se znakem "R" na konci sériového čísla nejsou předmětem stažení a nevyžadují žádnou modifikaci.

Další podrobnosti a informace o tom jak postupovat v případě, že vlastníte takto postiženou UPS najdete na webu APC. Pokud nejste například v místě instalované UPSky připojeni k Internetu je k dispozici bezplatná infolinka na čísle 800 102 063, kde vám pomohou.

Váš názor Další článek: Computer 3/03

Témata článku: Zdroj, Vnější obal, Spodní strana, UPS apc, Potenciální riziko, UPS, Záložní zdroj, Back, Záložní zdroje UPS, A/B

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak rychlé je nabíjení bez drátů?

Test 11 sluchátek pro hráče

Aplikace, které vám zachrání dovolenou

Kompletní přehled datových tarifů