V účtování Internetu přes vytáčenou linku možná svítá na lepší časy

Včera se uskutečnila schůzka ministra Vladimíra Mlynáře se zainteresovanými stranami ve sporu ohledně Internetu přes vytáčenou linku. Za ČTc přišel generální ředitel Přemysl Klíma a uživatele, ISP a alternativní operátory zastupoval předseda ČTÚ David Stádník. Na schůzce se dohodlo, že ČTc přijde během několika dnů s novým návrhem zohledňujícím veškeré dosavadní výhrady ČTÚ.

Že to nebude až tak jednoduché, svědčí i slova ministra Mlynáře, který se nechal slyšet: „Telecom i ČTÚ trvají na svých dosavadních argumentačních pozicích“, vzápětí však dodal: „na obou stranách však existuje vůle dosáhnout řešení, jež se negativně nedotkne uživatelů“. Uvidíme tedy, s čím ČTc přijde.

Telecom ve středu akceptoval cenové rozhodnutí Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) z prvního října, kterým ČTÚ nařídil ČTc účtovat zákazníkům za vytáčený přístup ke službám sítě Internet i nadále ceny dle tarifu Internet 2002, které měly být platné pouze do 30.9.2002. ČTÚ Telecomu vytýkal zejména nedodržení některých lhůt dle telekomunikačního zákona (90 dnů na jednání s alternativními operátory a ISP), nedostatečné informování zákazníků (zveřejnění podmínek nové služby v Telekomunikačním věstníku) a ohrožení konkurence.

Zdroj: ČTK

Diskuze (30) Další článek: V záři se zabavila pirátská hudba za 11 miliónů

Témata článku: Internet, Svit, Lin, Vide, M/s, Linka, Čas, LEP


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu