V Británii vítězí broadband, dial-up jde do důchodu

O tom, že je broadband (tedy zjednodušeně řečeno rychlé, kvalitní a trvalé připojení k internetu) jednoznačným trendem asi netřeba debatovat, ale leckde brání jeho rozšíření technické či další překážky. Proto je stále nejčastějším připojením v domácnostech (tedy alespoň v ČR) klasické vytáčené připojení přes telefonní linku (dial-up).

Podle posledních květnových statistických průzkumů z Velké Británie však již broadband v této zemi překročil hranici padesáti procent (50,7%) a stal se tak majoritním mezi všemi typy připojení.

Zajímavé je pozorovat raketový nástup tohoto širokopásmového připojení. V roce 2001, kdy britský Office for National Statistics začal sledovat tato čísla, tvořil podíl broadbandu pouze necelé 1%. V současné době je běžná rychlost 1 až 2 Mbps, díky konkurenčnímu boji poskytovatelů pak dochází často k navýšení rychlosti na dvojnásobek bez navýšení ceny a dostupné se stávají i takové rychlosti jako je 8 Mbps.

Podle odhadů Jupiter Research bude v roce 2010 okolo 80% připojených domácností v Evropě používat právě některé rychlé broadband připojení a dial-up už definitivně končí. Nezbývá než věřit, že u nás tomu bude také tak.

Zdroj: BBC News

Diskuze (22) Další článek: Povrch Měsíce na Google Maps

Témata článku: Bbc News, Jednoznačný trend, Statistický průzkum, Břit, Broadband, Vítěz, Rychlé připojení, Up, Velká Británie, Trvalé připojení, Brit, Důchod


Určitě si přečtěte

Google mapy, Seznam mapy, Apple mapy... Velké srovnání šesti internetových map. Kdo to dělá nejlépe?

Google mapy, Seznam mapy, Apple mapy... Velké srovnání šesti internetových map. Kdo to dělá nejlépe?

** Která klasická webová mapa se vám líbí nejvíce? ** Srovnali jsme šest velkých služeb v několika situacích ** Hlasujte v anketě

Jakub Čížek | 78

Podívejte se, co dokáže vyrobit jedna z nejexotičtějších 3D tiskáren v Česku

Podívejte se, co dokáže vyrobit jedna z nejexotičtějších 3D tiskáren v Česku

** Na jaře tiskla unikátní české respirátory ** Používá ji třeba Škoda Auto, a.s. ** Zajeli jsme se podívat do pražského showroomu 3Dees

Jakub Čížek | 12

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Obecných aplikací na předpověď počasí je nespočet, jenže často skončí jen u základní informace o počasí a nenabídnou odpovědi na řadu praktických otázek. A tak jsme si položili právě několik takových otázek a hledali aplikace či meteoslužby, které nám nejlépe odpoví.

Karel Kilián | 4


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 8 000 Kč

Test bezdrátových headsetů

Linux i pro začátečníky

Jak surfovat anonymně