Uživatelé Internetu nejsou asociální

Typická představa internetového fanatika zalezlého v tmavém pokoji ozářeném monitorem bez kontaktu s okolním prostředím neodpovídá skutečnosti. Podle studie projektu World Internet průměrný uživatel internetu čte více knih a tráví více času s přáteli než člověk bez přístupu k internetu. Navíc ve srovnání s běžnou populací tráví uživatelé internetu méně času sledováním televize.

Projekt je součástí aktivit Centra pro komunikaci Kalifornské univerzity. Součástí průzkumu byli lidé ve čtrnácti zemích: Spojených státech, Velké Británii, Německu, Maďarsku, Itálii, Španělsku, Švédsku, Japonsku, Macau, Jižní Koreji, Singapuru, Tchai-wanu, Číně a Čile.

Další výsledky studie ukazují, že čím bohatší část populace je, tím více internet využívá. Zároveň se ukázalo, že internet využívá stále více mužů než žen, i když se přesné výsledky v jednotlivých zemích výrazně liší. Největší rozdíl v poměru mužů a žen na internetu je v Itálii, kde se připojuje 41,7 % mužů, ale jen 21,5 % žen. Naproti tomu v Tchaj-wanu je poměr mužů a žen téměř vyrovnaný s 25,1 % mužů a 23,5 % žen.

Údaje získané průzkumem také ukázaly, že informace na internetu jsou pokládány za důvěryhodné. Všem nebo většině informací, které na internetu najdou, věří více než polovina respondentů. I zde se lišily výsledky v jednotlivých zemích. Nejdůvěřivější byli korejští uživatelé, rezervovaný přístup k informacím na internetu si zachovávají Švédi.

Zdroj: ABC

Diskuze (30) Další článek: Microsoft nabízí software pro spolupráci Windows a Linuxu zdarma

Témata článku: , , , , , , , ,