Už žádné stahovací pásky. Alphacool má nové příslušenství pro pokročilý cable management

Tradičním pomocníkem pro uspořádání kabelů v počítačové skříni jsou plastové stahovací pásky. Někteří si mohou rovněž vystačit s textilními pásky se suchým zipem a mnozí tzv. cable management neřeší vůbec. Pro ty nejnáročnější uživatele však existuje mnohé příslušenství, které je pro lepší vyvázání kabeláže přizpůsobeno. Novou sadu nyní představila německá značka Alphacool, kterou známe především jako výrobce systémů vodního chlazení.

První z novinek jsou spony Eiskamm pro jednoduché uspořádání kabelů do menších i větších svazků. Ať už to je 24pinový kabel pro napájení desky nebo čtyři vodiče k molexu, spony je snadno zafixují. V nabídce najdeme spony z hliníku nebo plastu. U druhého typu je výhoda snadného nacvaknutí kabelů, kdy v prvním případě je nutné alespoň jeden konec kabelu zbavit konektoru. K tomu dodává Alphacool potřebný nástroj.

K dispozici jsou rovněž barevné návleky AlphaCord, kterými mohou svoje skříně a kabeláž v nich fanoušci case moddingu. Opět zde samozřejmě platí, že je třeba z kabelů před aplikací sejmout konektory. To samozřejmě dělá z úpravy poměrně náročnou operaci.

Témata článku: Hardware, Počítače, Příslušenství, Management, Vodní chlazení, Skříň, Konektor, Síťovka, Alphacool, Cable, Druhý typ, Jednoduché uspořádání, Kabel, Kabeláž, Malý svazek, Náročná operace, Nejnáročnější uživatel, Německá značka, Nová sada, Nové příslušenství, Páska, Počítačová skříň, Potřebný nástroj, První případ, Spona

13 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Tomas Jurny 11. 7. 2017 2:08:09
    Kdo tvrdi ze to vymyslel Alphacool ? Je to novinka v jejich sortimentu.
  • Karel Dvořák 10. 7. 2017 18:16:41
    Toto není nový nápad, ale již používaný a autory videa ukradený. Trestní...
  • cassul 10. 7. 2017 16:56:14
    čím víc se zabývám organizací kabelů, tím dříve budu muset do toho...
Určitě si přečtěte

Vrcholí bitcoinová občanská válka. Populární kryptoměně hrozí krize nebývalých rozměrů

Vrcholí bitcoinová občanská válka. Populární kryptoměně hrozí krize nebývalých rozměrů

** Všichni chtějí rychlejší a lepší Bitcoin ** Jenže každý má trošku jiné zájmy ** Spor může už za pár dnů skončit velkou krizí

16.  7.  2017 | Jakub Čížek | 73

Další důkaz o existenci Planety 9

Další důkaz o existenci Planety 9

Dnes | Jiří Černý | 2


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 11 telefonů do 6 000 Kč

Postavte si a přetaktujte počítač

Srovnali jsme 7 sportovních kamer

Která zaměstnání nahradí roboti?