Uvnitř nové verze Riftu DK2 je mobilní displej od Samsungu

Druhá generace brýlí pro virtuální realitu –Oculus Rift DK2 (Developer kit 2) už dorazila první uživatelům, kteří byli mezi prvními objednávajícími.

Jedním z čerstvých majitelů jsou i zaměstnanci webu iFixit, který se zabývá i oblíbeným kompletním rozebráním daného hardwaru. A co se tedy ukrývá uvnitř druhé vývojářské verze Riftu? Většina elektroniky byla přesunuta z externí krabičky přímo do samotných brýlí. Na spojovacím kabelu už je tak pouze miniaturní krabička.

J6nl4bbTpAiDli5k.jpg
Otevření hlavní části Riftu (Zdroj: iFixit)

Senzory uvnitř brýlí pracují na vysoké frekvence 1000 Hz pro co nejrychlejší odezvu na jakýkoli pohyb. Sledování pozice v prostoru je vekou novinkou této verze, která je řešená externí kamerou snímající diody na brýlích.

O lepší obraz se stará 5,7palcový Super Amoled displej s rozlišením Full HD, který je přímo od Samsungu. Zajímavostí je, že podobný model je například v Galaxy Note 3.

ikVavR5KZ3SXhmOE.jpguQtOAf2BRWDNSlVa.jpgZlJ5ShKOVUOtImyt.jpg

Unikátní je ale samozřejmě naprogramování většiny řadičů, o což se mimochodem stará Carmack a jeho technický tým. V případě displeje tak například nejde pouze o standardních 60 Hz, ale o 75 Hz.

TLGHSt2yT2FJBWsG.jpgWUItrHMad1vlCb1Q.jpg
Odpojitelné části a finální rozebrání (Zdroj: iFixit)

Jak už tvůrci v dřívějších hovorech zmiňovali, do finální verze pro běžné uživatele mají v plánu dostat panel s frekvencí 90 Hz a více. Frekvence se výrazně podílí na plynulosti obrazu, Oculus ale vytvořil i další techniky pro optimalizace jakéhokoli trhání (například černé snímky mezi framy a podobně). Podrobný test vám přineseme již brzy.

Diskuze (3) Další článek: Modbook Pro X: tablet z přepracovaného MacBooku

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,