USA chystají pasy s RFID čipy

Spojené státy americké chystají na příští rok zavedení moderních pasů, které budou kromě tištěných informací obsahovat také RFID čip s informacemi v elektronické podobě, které lze číst bezkontaktně.

Technologie RFID (Radio Frequency ID) je nasazována jako náhrada čárových kódů v obchodech, identifikační čipy jsou spojeny také s euro bankovkami vyšší hodnoty. Čipy použité v amerických pasech jsou obdobné, ale jejich pouzdro je odolnější, má vydržet v provozuschopném stavu až 10 let, a podporují funkce digitálního podpisu a šifrování dat. Čip s kapacitou 64 kB paměti také obsahuje 50 různých bezpečnostních prvků. Čipy budou pro americkou vládu vyrábět čtyři společnosti, Infineon, BearingPoint, Axalto a SuperCom.

Do konce roku 2005 by měl být vydán milion těchto cestovních dokladů, v roce 2006 už by měly všechny nové pasy obsahovat nové technologie a bezpečnostní opatření. Jako první dostanou ještě letos nový pas vládní představitelé. Běžní občané by se měli k novince dostat přibližně na jaře, úplně první pak budou ti, kdo o nový pas zažádají v Los Angeles

Zdroj: CNet

Diskuze (16) Další článek: SuSE čelí chybě v linuxovém jádru 2.6

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , ,