Učitel odsouzen za stahování hudby

Pařížský soud potrestal francouzského učitele pokutou 10 200 Eur za nelegální stahování a uploadování hudby. Jedná se o první významnější rozsudek týkající se nelegální distribuce digitální hudby ve Francii. Osmadvacetiletý učitel musí pokutu zaplatit nahrávacím společnostem jako kompenzaci za způsobenou škodu. Kromě toho byl potrestán zabavením počítače a v neposlední řadě musí zaplatit reklamní plochu ve dvou tištěných periodikách a publikovat informaci o celém případu, rozsudku a výši trestu.

Odsouzený učitel byl ve svém počínání velmi pilný: soud mu prokázal přenos více než 30 gigabajtů ilegální hudby, což je přibližně ekvivalent 10 000 skladeb nebo 614 alb. Pro srovnání připomeňme nedávný rozsudek norského soudu, podle něhož byl student potrestán dokonce vyšší pokutou za pouhé zveřejnění odkazů na nelegální hudební soubory. Přestože rozsudky jsou jistě na místě, zdá se, že bude trvat ještě dlouho, než soudy najdou vhodnou škálu trestů a než budou jednotlivé tresty vyjadřovat opravdu míru provinění a ne jen kvalitu právníků.

Zdroj: Yahoo!

Diskuze (30) Další článek: Prezident Open Source Initiative odstupuje

Témata článku: Stahování hudby, Reklamní odkaz, Pokuta, Učitel


Určitě si přečtěte

Alan Turing: Genius, který matematicky stvořil počítač

Alan Turing: Genius, který matematicky stvořil počítač

Řešením matematického problému se dostal k modelu teoretického stroje, který nese jeho jméno a je základem logiky univerzálních počítačů.

Pavel Tronner | 56

Apple dal do MacBooku procesor Core i9 a 4TB SSD. Ani se neptejte, co za to chce...

Apple dal do MacBooku procesor Core i9 a 4TB SSD. Ani se neptejte, co za to chce...

** Apple aktualizoval notebooky MacBook Pro, dostaly nový hardware ** Těšit se můžete na nové procesory a větší paměť ** Cena nejvybavenějšího modelu překročí 200 tisíc korun

Martin Miksa | 99

Nová zbraň Microsoftu proti iPadu: Levný tablet Surface Go bude stát jen deset tisíc

Nová zbraň Microsoftu proti iPadu: Levný tablet Surface Go bude stát jen deset tisíc

** Microsoft představil nový tablet Surface Go ** Nový model zaujme nízkou cenou, ale schopnostmi zařízení Surface ** Microsoft nepoužil čip ARM, ale klasický procesor od Intelu 

Karel Javůrek | 116


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test 18 bezdrátových sluchátek

Vše o přechodu na DVB-T2

Procesory AMD opět porážejí Intel

7 NVMe M.2 SSD v přímém souboji